یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که سفر اخضر ابراهیمی نماینده ی ویژه سازمان ملل در امور سوریه به ایران با هدف دعوت جمهوری اسلامی برای شرکت در اجلاس ژنو ۲ است، تاکید کرد که بدون حضور ایران در ژنو ۲ مساله سوریه حل نمی شود

به گزارش افکارنیوز، عوض حیدرپور با اشاره به سفر اخضر ابراهیمی به تهران گفت: آقای اخضر ابراهیمی جهت دعوت ایران برای شرکت در اجلاس ژنو ۲ به ایران سفر می کند که طبیعتا در رایزنی با ایران و بررسی راه حل بحران سوریه از جمله برنامه های این سفر است.

وی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی در حل بحران سوریه تاثیر گذار است، گفت: نقش جمهوری اسلامی در حل بحران سوریه کلیدی است، به طوری که بدون حضور ایران در اجلاس ژنو ۲ مساله ی سوریه حل نمی شود. قطعا نیاز است که جمهوری اسلامی با حضور در این اجلاس نقش آفرینی اساسی داشته باشد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران از ملت سوریه حمایت می کند، گفت: حمایت ایران از ملت سوریه از طریق پشتیبانی از دولت، متبلور می شود.

بر این اساس به باور ما بهترین راه برای حل بحران سوریه برگزاری انتخاباتی با نظارت کامل کشورهای منطقه و بین المللی است تا هر آنچه از صندوق رای بیرون می آید همه به آنها تمکین کنند.

حیدرپور با بیان این که تمامی تلاش سازمان و کشورهای درگیر در مساله سوریه حل بحران این کشور از طریق سیاسی است گفت: جمهوری اسلامی از گذشته بر حل بحران سوریه از طریق مذاکره تاکید داشته است، آقای اخضر ابراهیمی نیز ماموریت دارد تا کشورهای منطقه را برای حضور در اجلاس ژنو ۲ سازماندهی کند.

وی افزود: اراده جمعی غربی ها به کشورهای منطقه در حل مساله سوریه از طریق گفت و گوست که در همین راستا همه علاقمند به شرکت جمهوری اسلامی در این اجلاس هستند که طبیعتا در صورت فراهم شدن شرایط اجلاس ژنو ۲ می تواند راهکاری برای حل بحران سوریه فراهم کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات