عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: وزارت خارجه باید سفیر سوئیس در ایران را احضار و اعتراض دولت و ملت را نسبت به توهین معاون وزیرخارجه آمریکا به وی اعلام کند.

به گزارش افکارنیوز، محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نسبت به توهین وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا به ملت ایران که گفته بود" فریب و نیرنگ در ژن ایرانی ها است" واکنش نشان داد و با بیان اینکه معتقدم باید جواب دشمن را با زبان خودش داد، گفت: این اولین بار نیست که دولت مردان آمریکایی چنین مطالبی را علیه مردم ایران بیان می کنند، اما با این حال باید پاسخ محکمی به این توهین اخیر داده شود.

وی گفت: انتظار داریم دستگاه های مربوطه مواضع خود را در قبال توهین معاون جان کری اعلام کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه نباید در قبال این توهین که به ملت ایران روا شده است سکوت کرد، اظهارداشت: دولت آمریکا می خواهد با زور و تزویر در دنیا حکم رانی کند، اما دولت مردان آنها من جمله شرمن بدانند ملت ایران هیچگاه زیر بار زور و تزویر آنان نمی رود، پیروزی از آن ملت ایران است.

جوکار تاکید کرد: سیاست زر و زور و تزویر برچیده خواهد شد و توهین اخیری که از سوی معاون وزیرخارجه آمریکا صورت گرفت، متعلق به خودشان است.

وی با بیان این مطلب که دستگاه دیپلماسی کشور باید در قبال این توهین مواضع محکمی را بگیرد، اظهارداشت: این توهین به هیچ وجه در شان ملت و دولت ایران نبوده و نیست و نمی توان از آن به این راحتی گذشت، از این رو انتظار داریم دستگاه دیپلماسی از طرق مختلف نسبت به این توهین واکنش نشان دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: وزارت خارجه باید بیانیه ای صادر کند و به این توهین" وندی شرمن" واکنش تندی نشان دهد یا اینکه در اسرع وقت سفیر سوئیس در ایران که حافظ منافع آمریکا در کشورمان است را احضار و اعتراض دولت و ملت ایران را به او اعلام کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات