ریابکوف:

مذاکره کننده ی ارشد روسیه در مذاکرات هسته یی با ایران گفت که ایران و قدرت های جهانی می توانند به توافقی دست یابند که به جمهوری اسلامی ایران اجازه ی تداوم غنی سازی اورانیوم تا غنای ۵ درصد را می دهد.

به گزارش افکارنیوز، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با شبکه ی خبری بلومبرگ در مسکو گفت: با توجه به فقدان اعتماد در دو طرف، ما باید روی عوامل اصلی نگرانی ها تمرکز کنیم. در بین ۶ قدرت جهانی، غنی سازی بالای ۵ درصد همواره محور اصلی توجهات بود، زیرا برنامه ی هسته یی ایران هم چنان در حال گسترش است.

ریابکوف در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که ایران به دنبال پایان دادن به تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا است و" اگر پیشر فت در مذاکرات ادامه یابد، دلیلی ندارد که نتوانیم در زمینه لغو همه تحریم های یک جانبه به توافق نرسیم. جدول زمانی دقیق موضوعی است که باید مورد بحث قرار گیرد.

آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، روسیه و چین، در دور قبلی مذاکرات با ایران که هفته گذشته در ژنو برگزار شد توافق کردند که در تاریخ ۷ و ۸ نوامبر (۱۶ و ۱۷ آبان) بار دیگر در ژنو با یکدیگر مذاکره کنند.

معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که اگر چه گروه ۱+۵ و ایران احتمالا قادر نخواهند بود در دور بعدی مذاکرات به یک توافق نهایی دست یابند، " رفتار سازنده" مذاکره کنندگان ایرانی به این مفهوم است که مذاکرات" نتایجی خواهد داشت تا مسیر مصالحه، غیر قابل اجتناب شود" .
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات