رییس دیوان عدالت اداری گفت: بحث ارتباط با آمریکا یک بحث ملی و از سیاست های در اختیار مقام معظم رهبری است.

به گزارش افکارنیوز، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری طی سخنانی در جلسه هیات عمومی دیوان عدالت اداری اظهار کرد: این مساله جزو سیاست های کلی نظام بوده و سیاست های کلی نظام به صراحت قانون اساسی در حوزه اختیارات رهبری انقلاب است.

وی با توجه به طرح این مسایل در رسانه ها، گفت: این که موضوعی را که از اختیارات رهبری است، در رسانه ها و روزنامه ها مطرح می کنند، هیچ نتیجه و حاصلی نخواهد داشت، جز اینکه افکار عمومی داخلی و بین المللی را مشغول کند.

منتظری گفت: این چه ضرورتی دارد که افکار مردم و رسانه ها اعم از روزنامه ها، سایت ها و رسانه ملی را مشغول این گونه مسایل بی نتیجه کنیم.

رییس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: آیا ما می توانیم مسایلی را با طرح نامه ای که در زمانی به حضرت امام خمینی (ره) نوشته شده و البته امام (ره) نیز هیچ پاسخی به آن نداده است، اینگونه در جامعه مطرح کرده و دامن بزنیم؟

وی ادامه داد: باید توجه کرد که نفس نامه نوشتن در این ارتباط به حضرت امام خمینی (ره) در آن سال ها دلالت می کند بر این نکته که مساله حذف شعار مرگ بر آمریکا باید با اذن ولی فقیه و امام و رهبری باشد.

رییس دیوان عدالت اداری در ادامه با اشاره به اینکه ارتباط ایران با آمریکا یک ارتباط معمولی نبوده است، خاطرنشان کرد: آمریکا به مدت شصت سال بر کشور و ملت ما ظلم و تعدی روا داشته است. ۳۴ سال پس از انقلاب انواع توطئه ها و خیانت ها را به این ملت و نظام وارد کرده است و در حال حاضر اگرچه برحسب ضرورت در ارتباط با تعاملات بین المللی و اقتصادی دو کشور با هم سخنی می گویند، اما قطعا درباره ارتباط با آمریکا، با یک نظر و جریان هرگز نه ملت قانع می شود و نه مقام معظم رهبری اجازه چنین کاری خواهند داد.

وی افزود: بگذاریم فضای جامعه آرام و مناسب باشد تا مجریان امر و دولتمردان ما که کمر همت را برای حل مشکلات بسته اند، این ماموریت و وعده ای را که به مردم داده اند، به انجام برسانند.

منتظری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه کشور ما امروز پرچمدار طرز تفکر و اندیشه ای است که ریشه در غدیر و خاندان عصمت و طهارت دارد، گفت: ما افتخار می کنیم که امیرالمومنین علی بن ابی طالب (ع) امام اول ما شیعیان است و پیرو خاندان عصمت و طهارتی هستیم که زندگی آنها همچون نور می درخشد.

وی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران ریشه در غدیر و ولایت امیرالمومنین (ع) دارد. ما افتخار داریم که در دنیا این پرچم با عزت و اقتدار به اهتزاز در آمده است.

رییس دیوان عدالت اداری اظهار کرد: امروز کشور به لحاظ شرایط داخلی، منطقه ای و بین المللی در دوره خطیری قرار گرفته است و این اقتضا می کند که مردم و مسوولان ما با تدبیر و دوراندیشی حرکت کنند.

وی ادامه داد: گاهی اظهارنظرها و شعارهایی داده می شود یا اقداماتی صورت می گیرد که اینها با اهدافی که نظام جمهوری اسلامی پیگیری می کند سازگاری ندارد.

منتظری با بیان اینکه این روزها مسایل و مطالبی را مطرح می کنند که ضرورتی در طرح آن نیست، گفت: دولت محترم با برنامه هایی که اعلام شده، حرکتی را آغاز کرده است تا بتواند با تدبیر و دوراندیشی و همچنین اجماع عمومی مشکلات کشور را در عرصه های داخلی، اقتصادی و بین المللی حل کند، البته قطعا و مسلما پیشاپیش آن افکار، اهداف و نظرات مقام معظم رهبری است.

وی گفت: همه باید دست به دست هم بدهیم و تا زمانی که دولت در مسیر رهبری و ولایت حرکت می کند به آن کمک کنیم و با اظهار نظرها و اقدامات خود دولت را تضعیف نکنیم.

رییس دیوان عدالت اداری همچنین با تبریک ولادت امام هادی (ع) و فرا رسیدن عید غدیر به تشریح واقعه غدیر پرداخت و اظهار کرد: غدیرخم را باید زنده نگه داشت و این تاکیدی است که ائمه داشته اند که برای فرزندان خود واقعه غدیر و حدیث آن را بخوانید، تا این روز زنده نگه داشته شود.

وی با بیان به اینکه مظلومیت شیعه در تاریخ سابقه دارد، افزود: امروز با تبلیغات سویی که تکفیری ها و سلفی ها علیه تشیع می کنند، می خواهند شیعیان و مومنان مکتب امامت و ولایت را غیرمسلمان معرفی کنند. این در اسلام سابقه دارد. همین ها بودند که امام اول حضرت علی (ع) را تکفیر کردند و او را جایز القتل دانستند، به امام حسن (ع) گمراه کننده مومنین گفتند و امام حسین (ع) را به شهادت رساندند.

منتظری گفت: تکفیری ها وسلفی ها هرکسی که اعتقادات آنان را نپذیرد، اعم از اینکه شیعه باشد یا غیرشیعه را جایزالقتل می دانند و این حوادثی که در عراق، لبنان، سوریه و پاکستان شاهد آن هستیم، حاکی از همین است.

وی افزود: اگر اسلاف آنها در طول تاریخ ۱۴۰۰ ساله توانستند، نور ولایت را خاموش کنند، تکفیرها و سلفی های امروز هم خواهند توانست به اهداف شیطانی خود دست یابند.

بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه مراسم تودیع معاون سابق آموزش و پژوهش دیوان عدالت اداری و معارفه معاون جدید برگزار شد.

رییس دیوان عدالت اداری در این مراسم ضمن معرفی دکتر محمد تقی عابدی به عنوان معاون آموزش و پژوهش دیوان عدالت اداری از اقدامات، تلاش ها و زحمات دکتر محمدجواد شریعت باقری در مدت تصدی این سمت تقدیر و تشکر کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات