عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ایران حسن نیست خود را نشان داده است، گفت: معاون وزیر خارجه آمریکا به ملت ایران توهین کرده و دستگاه دیپلماسی نباید در قبال این توهین سکوت کند.

به گزارش افکارنیوز، محمد حسن آصفری عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به توهین" وندی شرمن" معاون وزیرخارجه آمریکا به ملت ایران که گفته بود فریب و نیرنگ در ژن ایرانی ها وجود دارد، گفت: معتقدم باید دولت آمریکا، دولتمران خود را کنترل کنند تا چنین مواضع تند و توهین آمیزی را بیان نکنند. جمهوری اسلامی ایران حسن نیت خود را نشان داده از این رو اگر آنان همچنان سیاست خشنونت و دو رویی خود را ادامه دهند، ایران سیاستش را که مبتنی بر نرمش قهرمانه است تغییر خواهد داد.

وی تاکیدکرد: دولتمردان آمریکایی باید بدانند دیوار بی اعتمادی که بین این کشور با ملت ایران ایجاد شده به این سادگی ها از بین نمی رود از این باید مسئولان بلندپایه آمریکا مواظب و مراقب موضع گیری ها و اقدامات خود باشند، آنها با این اقدامات و موضع گیری های تند و توهین آمیز خود علیه مردم ایران، دیوار بی اعتماد را بیشتر و بیشتر خواهند کرد.

عضو هئیت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت: دولت آمریکا و معاون وزیر خارجه این کشور باید بدانند که با چه ملتی طرف هستند، ملت ایران صداقت و حسن نیت خود را همواره نشان داده و اثبات کرده که هیچ گاه به دنبال درگیری نبوده و نخواهد بود اما اگر رویه گذشته خود را ادامه دهند پاسخ محکمی را از سوی ایران دریافت خواهند کرد. ضمن اینکه شرمن به چه حقی به ایران و ایرانیان توهین کرده است؟

آصفری با بیان اینکه وزارت خارجه کشورمان نباید در قبال این موضع گیری معاون جان کری سکوت کند، تاکید کرد: دستگاه دیپلماسی باید نسبت به این موضع گیری ورود و پیگیری کنند چرا این مقام مسئول در وزات خارجه آمریکا چنین موضعی را بیان کرده است. وزارت خارجه نباید در این باره سکوت کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات