ماه عسل اصلاح طلبان با حسن روحانی به اتمام رسید

آقای روحانی شخصیتی با سابقه ملی و دینی است ولی متاسفانه افراد پرحاشیه به دور ایشان جمع شده اند. مشاورانی که رئیس جمهور را وادار به گفت و گوی تلفنی کردند باید پاسخگو باشند.

گروه سیاسی - چنانکه به نظر می رسد ماه عسل اصلاح طلبان و برخی از حامیان دیروز حسن روحانی در حال اتمام است، پس از آنکه روحانی فرجی دانا را به جای جعفر توفیقی برای اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کرد و به همین دلیل نیز مورد انتقاد جمعی از اصلاح طلبان قرار گرفت اینک صادق خرازی مدیر سایت دیپلماسی ایرانی و از نزدیکان سید محمد خاتمی رییس جمهور اسبق در صفحه فیس بوکش از اقدامات اخیر رییس جمهور در حوزه سیاست خارجی انتقاد کرده و آن را حاصل مشاوره اطرافیان حاشیه دار حسن روحانی دانسته است.

به گزارش افکارنیوز؛ صادق خرازی در صفحه فیس بوکش نوشته است:

من سابقه رفاقت سی ساله با جناب آقای دکتر حسن روحانی دارم و مراتب دوستی و رفاقتم با وی بر حسب برادری، محبت و دوستی بوده و خواهد بود. بیشترین مقالات را در دوران انتقال دو دولت در تبیین مبانی ریاست جمهوری نوشتم و در این باره اظهار نظر کردم.

هر جا هم که مبانی اصولی رئیس جمهور در میان باشد از وی حمایت می کنم. تمکین به اصالت قانون در ذات شخصیت آقای رئیس جمهور است. آقای روحانی شخصیتی با سابقه ملی و دینی است ولی متاسفانه افراد پرحاشیه به دور ایشان جمع شده اند. مشاورانی که رئیس جمهور را وادار به گفت و گوی تلفنی کردند باید پاسخگو باشند.

اگر نتوانند حاشیه خود را تطهیر کنند نتیجه اش این می شود که افرادی که نه دارای سابقه سیاسی و نه قدرت ذهنی و فهم مسائل بین الملل هستند مسیر انحرافی را به ایشان تحمیل کنند و نتیجه این می شود که بحث سیاست خارجی عزت گریز و عزت ستیز در ذهن ها متبادر شود. اینک همه می دانند چه کسانی رئیس جمهور عزیزمان را در آمپاس قرار دادند تا اقدامی غیرقابل مابه ازاء به ایشان تحمیل شود.

جناب رئیس جمهور محترم می دانند که در سیستم سیاسی ایران آنچه عامل موفقیت ایشان در دسترسی به اهداف متعالی و آرمان های رئیس جمهور می شود، اعتمادی است که رهبری و ارکان قدرت به ایشان دارند. وجود حلقه مشاورین که گهگاه به ایشان خلاف بگویند، نتیجه اش کاهش نقش قدرت و کارایی دولت و شخص رئیس جمهور می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات