علی لاریجانی رئیس مجلس و حداد عادل رئیس مجلس هفتم در جلسه علنی امروز پارلمان و در آستانه عید غدیر به خوش و بش و مصافحه با یکدیگر پرداختند.

به گزارش افکارنیوز ، جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی ساعت ۸: ۲۰ دقیقه به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس آغاز شد که ۱۹۴ نفر از وکلای ملت در صحن علنی حضور داشتند و صندلی ۹۵ نماینده مجلس خالی بود اما پیش از این هیئت رئیسه اعلام کرده بود از این پس جلسات علنی خانه ملت با حضور ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس رسمیت می یابد و آغاز می شود، این جلسه با حاشیه های جالبی همراه بودکه از نظرتان می گذرد:

*فردا عید غدیر بزرگترین عید شیعیان است، روزی که امام علی (ع) به امامت رسید و پیامبر (ص) چراغ راه هدایت مسلمانان را به دست علی (ع) داد به همین دلیل بازار عید دادن و عیدی گرفتن در مجلس داغ داغ بودف نمایندگان ملت با نمایندگان «سید» مجلس مصافحه و خوش بش می کردند و از آنان عیدی می گرفتند.

*حدادعادل و علی لاریجانی روسای قدیم و جدید مجلس نیز از این قافله عقب نماندند و با مصافحه و خوش و بش عید بزرگ شیعیان را به یکدیگر تبریک گفتند.

*در جلسه امروز خانه ملت، لایحه موافقت نامه همکاری بین وزارت کشور ایران و وزارت کشور روسیه بررسی شده و به تصویب رسید، در جریان بررسی این لایحه قاسم جعفری نماینده بجنورد به ایراد سخنرانی به عنوان موافق کلیات پرداخت اما به نظر می رسید او خیلی با مفاد این لایحه موافق نبود به همین دلیل تعدادی از نمایندگان و از جمله علی لاریجانی این موضوع را به او متذکر شدند که جعفری به آنان گفت بنده موافق هستم و در موافقت صحبت می کنم.

محمدحسین فرهنگی عضو هیئت رئیسه مجلس نیز در پاسخ به جعفری گفت: " صحبت های شما بوی مخالفت می دهد! "

*زمانی که محمدرضا خباز معاون امور تقنیمی دولت پشت تریبون قرار گرفت تا به عنوان نماینده قوه مجریه درباره لایحه موافقت نامه صحبت کنند، سخنانش به درازا کشید، رئیس مجلس نیز خطاب به خباز گفت: " آقای خباز! خوب شد گفتیم مختصر صحبت کنید! "

لاریجانی سپس از نقوی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی خواست که درباره این لایحه موافقت نامه صحبت کند و خطاب به وی گفت: " آقای نقوی هم لابد مختصر می گویند! "

*نشست علنی امروز پارلمان حدود ساعت ۱۱: ۵۰ دقیقه به اعلام ابوترابی فرد به پایان رسید و جلسه بعدی خانه ملت یکشنبه هفته آینده با دستور کار رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی علوم، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش تشکیل می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات