رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه ایران در چهارچوب NPT و تحت نظارت آژانس همچنان به فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود ادامه خواهد داد، گفت: پذیرش حق ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای مبنای هر توافقی با ۱+۵ خواهد بود.

 به گزارش افکارنیوز ، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار دو تن از نمایندگان مجلس سنای فرانسه با اشاره به روابط تاریخی و پیوندهای فرهنگی موجود میان ایران و فرانسه، گفت: روابط مبتنی بر حسن نیت و عدم وجود نکات منفی در پیشینه روابط دو کشور عامل مهمی برای تقویت مناسبات میان دو کشور می باشد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی آمادگی کامل برای پشتیبانی از تقویت روابط دو کشور بر اساس احترام متقابل و در راستای منافع دو ملت را دارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در چهارچوب معاهده NPT و تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی هسته ای همچنان به فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود ادامه خواهد داد، گفت: ایران معتقد است وجود حتی یک بمب هسته ای تهدیدی جدی برای امنیت و آرامش جهان است.

بروجردی در ادامه وجود انبارهای سلاح های هسته ای در رژیم اشغالگر قدس را نشانه سیاست های دوگانه قدرت های غربی در زمینه مبارزه با سلاح های کشتار جمعی دانست.

وی همچنین افزود: پذیرش حق جمهوری اسلامی ایران برای استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای مبنای هر توافقی با گروه ۱+۵ خواهد بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با اشاره به بحران سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران اقدام دولت سوریه در انهدام سلاح های شیمیایی خود را شجاعانه و در راستای تقویت صلح و امنیت منطقه ارزیابی می کند و در همین جهت رژیم صهیونیستی باید سلاح های کشتار جمعی خود را از میان ببرد.

بروجردی تصریح کرد: دولت فرانسه نیز باید سلاح های شیمیایی به جای مانده از قبل در خاک خود را نابود کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران کمک به تقویت و تحکیم صلح و ثبات در منطقه می باشد، افزود: تنها راه تقویت امنیت و صلح در منطقه خلیج فارس همکاری و مشارکت جمعی همه کشورهای منطقه می باشد.

سناتورهای فرانسوی نیز در این دیدار آمادگی سنای فرانسه را برای گسترش روابط خود در همه زمینه ها با مجلس شورای اسلامی اعلام کردند.

ژوئل گاریوملام در همین راستا اظهارداشت: پارلمان های دو کشور فارغ از سیاست های دولت ها می توانند تقویت و تسهیل کننده روابط ایران و فرانسه باشند.

لوکنت از دیگر سناتورهای فرانسوی نیز در ادامه با تاکید بر نقش مهم و موثر جمهوری اسلامی ایران در هرگونه سازوکار امنیتی منطقه، گفت: جمهوری اسلامی ایران تاثیر بسزایی در تامین امنیت منطقه به عنوان کشوری قدرتمند و باثبات دارد.

طرفین در ادامه در خصوص مسائل منطقه ای و راه های تقویت همکاری های فیمابین گفت وگو و تبادل نظر کردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات