سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در گفت وگو با خبرگزاری فارس با اشاره به نامشخص بودن زمان دقیق معرفی کاردار غیرمقیم در ایران، گفت لندن به زودی اطلاعیه ای در این مورد منتشر می کند.

به گزارش افکارنیوز ، سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در مورد زمان معرفی کاردار غیرمقیم در ایران، گفت وزارت خارجه به زودی اطلاعیه ای در این مورد منتشر می کند.

وزرای خارجه ایران و انگلیس ماه قبل در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار کردند. رایزنی های بعد از این دیدار نهایتا به توافق دو طرف برای معرفی کاردار غیرمقیم منجر شد. ایران و انگلیس از چهار سال قبل روابط دیپلماتیک خود را به حداقل رساندند.

«مرضیه افخم» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این با اعلام اینکه ایران هفته آینده کاردار خود را معرفی می کند، این اقدام را اولین گام عملی در جهت بازگشایی سفارتخانه ها ارزیابی کرده است.

یک سخنگوی وزارت خارجه انگلیس گفت انگلیس تا چند هفته آینده کاردار غیرمقیم خود را معرفی می کند. وی افزود: این اتفاق ممکن است به زودی رخ دهد، اما دقیقا مشخص نیست تا چند روز دیگر.

وی با بیان اینکه بازیابی روابط با ایران «بر مبنای گام به گام» صورت می گیرد، گفت به همین منظور هم دو طرف توافق کردند کاردار غیرمقیم معرفی کنند. به گفته وی ایران و انگلیس در آینده در مورد بازگشایی سفارتخانه ها نیز گفت وگو خواهند کرد.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در مورد موضع این کشور در قبال طرحی که ایران در مذاکرات اخیر با ۱+۵ در ژنو ارائه کرد، نیز به بیانیه منتشر شده در این رابطه اشاره کرد و گفت این بیانیه «از رویکرد جدید ایران استقبال می کند و ضمنا به کارهای زیادی که پیش رو داریم، تصریح کرده است» .
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات