خاطرات رهبر انقلاب از امام خمینی (ره) ؛

دومین قسمت از مجموعه چندرسانه ای عبدصالح، خاطره ای از حضرت امام خمینی رحمه الله راجع به گروگان های آمریکایی به روایت رهبر انقلاب در khamenei. ir منتشر شد.

به گزارش افکارنیوز ، متن خاطره حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

من و آقای هاشمی و یک نفر دیگر -که نمی خواهم اسم بیاورم- از تهران به قم خدمت امام رفتیم تا بپرسیم بالاخره این جاسوسان را چه کار کنیم؛ بمانند، یا نگه شان نداریم؛ به خصوص که در دولت موقت هم جنجال عجیبی بود که ما این ها را چه کار کنیم!

وقتی که خدمت امام رسیدیم و دوستان وضعیت را شرح دادند و گفتند مثلاً رادیوها این طور می گویند؛ امریکا این طور می گوید؛ مسوولان دولتی این طور می گویند؛ ایشان تأملی کردند و سپس با طرح یک سؤال واقعی پرسیدند: «از امریکا می ترسید؟ » ؛ گفتیم نه؛ گفتند پس نگه شان دارید!

بله، آدم احساس می کرد که این مرد خودش از این شُکوه ظاهری و مادی و این اقتدار و امپراتوری مجهز به همه چیز، حقیقتاً ترسی ندارد. نترسیدن او و به چیزی نگرفتن اقتدار مادی دشمن، ناشی از اقتدار شخصی و هوشمندانۀ او بود. نترسیدن هوشمندانه، غیر از نترسیدن ابلهانه و خواب آلوده است؛ مثلاً یک بچه هم از یک آدم قوی یا یک حیوان خطرناک نمی ترسد؛ اما آدم قوی هم نمی ترسد؛ منتها انسانها و مجموعه ها در قوّت خودشان دچار اشتباه می شوند و قوّتهایی را نمی بینند.

بیانات در دیدار اعضای دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت ۱۳۷۸/۱/۲۸
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات