نمایندگی دائم ایران در نیویورک اتهامات وارده از سوی گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل را رد کرد و آن را گزارشی بدون در نظر گرفتن واقعیات امروز جمهوری اسلامی، غیرمنصفانه، جهت دار و همراه با اغراض و انگیزه های سیاسی خواند.

به گزارش افکارنیوز ، نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران در نیویورک روز چهارشنبه اتهامات وارده از سوی گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر سازمان ملل را رد کرد و آن را گزارشی بدون در نظر گرفتن واقعیات امروز جمهوری اسلامی ایران، غیر منصفانه، جهت دار و مخلوط با اغراض و انگیزه های سیاسی خواند.

در این پاسخ که توسط کارشناس نمایندگی کشورمان بلافاصله پس از ارائه گزارش حقوق بشری گزارشگر ویژه قرائت شد، درخواست کشورمان برای تهیه گزارشی متوازن، غیرجانبدارانه و به دور از نفوذ و گرایشات سیاسی و منطبق بر تحولات اخیر سیاسی و اجتماعی ایران به اطلاع اعضای این شورا رسید.

کارشناس نمایندگی کشورمان ضمن انتقاد شدید به ماهیت و عناصر تشکیل دهنده این گزارش، آن را بر خلاف واقعیات و تحولات امروز جامعه ایران خواند و در همین راستا نسبت به فرآیند انتخاب گزارشگر ویژه با توجه به عدم اشراف وی به شرایط سیاسی و اجتماعی ایران ابراز تاسف کرد.

عضو نمایندگی دائم کشورمان تاکید کرد که تنها با برخورد غیر سیاسی، متوازن و بیطرفانه در مورد وضعیت حقوق بشر در کشوری که به عنوان لنگرگاه حقوق بشر، اعتدال و مردمسالاری دینی در منطقه ای که از افراط گران، تروریسم و حکومت های خودکامه رنج می برد، می توان به ایجاد اعتماد کمک کرد و موجب افزایش همکاری ها شد.

وی نقاط ضعف گزارش و مواردی که حاکی از سیاسی و غیر منطقی بودن آن است را برشمرد و در نهایت پایبندی کشورمان به تعهدات بین المللی و علاقه دولت جدید به ارتقاء همکاری ها با ساختارهای حقوق بشری را مورد تاکید قرار داد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات