با جهت دار و سیاسی خواندن گزارش احمدشهید؛

سخنگوی وزارت امورخارجه گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را جهت دار و دارای انگیزه های سیاسی دانست.

به گزارش افکارنیوز ، مرضیه افخم گزارش درباره وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران را خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران در منطقه ای که از افراطی گری، خشونت و تروریسم رنج می برد، به عنوان محور ثبات منطقه و برپایه مردسالاری دینی و اعتدال مسوولانه با جامعه بین المللی تعامل سازنده دارد و نمی پذیرد گزارش های مغرضانه ملاک قضاوت وضعیت حقوق بشر در ایران قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که «جمهوری اسلامی ایران انتصاب گزارشگر ویژه حقوق بشر را توهین به ملت بزرگ ایران دانسته و آن را به رسمیت نمی شناسد، افزود: همان طور که قبلا نیز اعلام کرده ایم سازوکارانتصاب گزارشگر کاملا سیاسی بوده و نتیجه یک روند گزینشی است که توسط معدودی کشورهای خاص در شورای حقوق بشر دنبال می شود و از این رو گزارش تهیه شده نیزبا انگیزه های سیاسی و کاملا غیرمنصفانه به تشریح وضعیت حقوق بشر درایران پرداخته است.

وی ادامه داد: گروه های تروریستی و خشونت طلب که دست شان به خون مردم بیگناه آلوده است عموما منابع تهیه این گزارش قرار گرفته اند و از این رو گزارش مذکور فاقد اعتبار و وجاهت قانونی است.

سخنگوی وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: تاثیرپذیری گزارشگراز برخی رویکردها و سیاست های مغرضانه مانع از درک عمیق و نگاه واقع بینانه و بیطرفانه به واقعیات و تحولات مترقی جمهوری اسلامی ایران شده است به طوری که مشارکت بالا وکم نظیرمردم در انتخابات مهم ریاست جمهوری درخردادماه سال جاری دراین گزارش نادیده گرفته شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات