معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور گفت: در کوتاه ترین زمان، حادثه درگیری خونین در منطقه مرزی سراوان را بررسی کرده و نتیجه آن را به اطلاع مردم عزیز می رسانیم.

به گزارش افکارنیوز ، علی عبداللهی اظهار کرد: شب گذشته درگیری مسلحانه نیروهای هنگ مرزی سیرکان از توابع شهرستان سراوان با گروهک های معاند صورت گرفت که طبق اطلاعات ما منجر به شهادت چهارده تن شده است.

وی افزود: همچنین طی این درگیری، سه نفر از مرزبانان ما مجروح و سه نفر دیگر نیز اسیر شدند.

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه" هنوز هیچ گروهی مسئولیت این درگیری را بر عهده نگرفته است" ، اظهار کرد: مشخص است که از لحاظ کلی این افراد از آن طرف مرز آمدند.

عبداللهی در پاسخ به این پرسش که" چه اقداماتی برای آزاد شدن سه مرزبان به اسارت گرفته شده انجام خواهد شد؟ " گفت: از آنجا که این سه نفر به آن طرف مرز منتقل شده اند، با همکاری وزارت خارجه همه امکاناتی را که وجود دارد برای آزادی این افراد به کار می گیریم.

وی در برابر این پرسش که" آیا این اتفاق به نشست هسته یی که در بوشهر برگزار شده است ارتباط دارد؟ " پاسخ داد: من در این ارتباط چیزی نشنیده ام.

عبداللهی در ادامه با تاکید بر اینکه" اقداماتی که خنثی شده به مراتب بیشتر از اتفاقات این چنینی است" ، تصریح کرد: البته ما نمی گوییم این اتفاق، عادی است. حتماً باید بررسی شود و اشکالی در کار وجود داشته است، اما ما این موضوع را بررسی می کنیم و نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد.

وی همچنین با بیان اینکه" بارها گفته ایم گروه هایی در آن سوی مرزها برای انجام چنین اقداماتی آموزش می بینند" ، در پاسخ به این پرسش که" آیا با وجود امضای توافقنامه مرزی از سوی پاکستان فکر نمی کنید این کشور به تعهدات خود در این راستا پایبند نیست؟ " گفت: این موضوع را باید بررسی کنیم و بررسی این موضوع نیز نیازمند زمان است و هم اکنون نمی توانیم در این باره اعلام نظر کنیم.

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور در پایان اظهار کرد: در کوتاه ترین زمان، حادثه درگیری خونین در منطقه مرزی سراوان را بررسی کرده و نتیجه آن را به اطلاع مردم عزیز می رسانیم.

به گزارش ایسنا، معاون سیاسی - امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز با تائید شهادت ۱۴ مرزبان در درگیری با اشرار و گروهک های معاند در سراوان، گفت: مهاجمان که فضا را برای اقدامات خود ناامن دیده اند، پس از درگیری به خاک کشور مقابل عقب نشینی کرده اند.

رجبعلی شیخ زاده با بیان اینکه" آمار دقیقی از تعداد زخمی شدگان در میان نیروهای مرزبانی نیست" ، افزود: تاکنون اطلاعاتی از چگونگی تلفات و دیگر جزئیات افراد مقابل نیز به دست ما نرسیده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات