سخنگوی کمیسیون فرهنگی از طرح موضوع اظهارات نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی در جلسه سه شنبه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام سیدعلی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به اظهارات محمدعلی نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی در خصوص قلیان اظهار داشت: موضوع مطرح شده از سوی آقای نجفی در خصوص قلیان پرداختن به مسائل حاشیه ای است در حالی که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است و مردم از آن رنج می برند، بود.

وی ادامه داد: باید از فردی که مسئولیتش باید درجهت حفظ میراث فرهنگی و توسعه زیرساخت های گردشگری و صنایع دستی برای ایجاد اشتغال باشد، پرسید که ترویج قلیان چه مشکلی از مملکت حل می کند که وی در مصاحبه این چنین قلیان را ترویج می کند. البته من حدس می زنم که برنامه زنده بوده و از دستش در رفته است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: من در روز سه شنبه اظهارات آقای نجفی را در کمیسیون فرهنگی طرح موضوع خواهم کرد.

حجت الاسلام طاهری بااشاره به اظهارات نعیمه اشراقی گفت: به صورت کلی در خصوص اظهارات خانم اشراقی در کمیسیون فرهنگی طرح موضوع شده است، ولی در مورد مواضع این چنینی به نظر می آید که افرادی در حال تست کردن جامعه هستند و قصد دارند مشاهده کنند که در مواردی که مسئله مسلّمی را در اعتقادات ما راجع به امام خمینی (ره) زیرپا می گذارند، آیا مردم عکس العمل نشان می دهند یا نه. آنها می خواهند حساسیت های جامعه را تست کنند تا قدم های بعدی را بردارند.

وی افزود: شکر خدا با موضعگیری خوب مردم، نهادها، مسئولان و نمایندگان در این موضوع، آنها وادار به عقب نشینی شدند. اما جای تاسف دارد که موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در این موضوع امتحان خود را پس نداد و به جای انتقاد از خانم اشراقی در مقابل کسانی که نسبت به این اقدامات نابه جا و سخیف انتقاد کردند، موضع نگرفت. ما امید داشتیم که بعد از تذکر سیدحسن خمینی به خانم اشراقی موسسه همین مسیر را پیگیری می کرد و به آنها تذکر می داد، ولی متاسفانه موسسه در مسیر امام نیست.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: مردم ما که فرزندان اصلی امام خمینی (ره) هستند و بسیجیان و خانواده های شهدا در صحنه حضور دارند و نیازی ندارند که افرادی که در موسسه حضور دارند، به دفاع از امام (ره) بپردازند. امام در کل دنیا مدافعان سینه چاکی دارد که حاضر هستند جانشان را برای آرمان های امام خمینی (ره) بدهند و دشمن نیز این خیال را از سر خود بیرون کند که بتواند راه امام (ره) را مخدوش کند و آثار ایشان را از مردم بگیرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات