نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکایی ها با روند کنونی اتخاذ شده در اجلاس ژنو ۲ موفقیتی کسب نخواهند کرد، گفت که ایران تنها در صورت نبود هیچ پیش شرطی در این اجلاس شرکت می کند.

به گزارش افکارنیوز ، منصور حقیقت پور اظهار کرد: همان طور که آمریکایی ها در اجلاس ژنو ۱ ناموفق بودند اگر بخواهند همین رویه را در پیش بگیرند در ژنو۲ نیز موفق نخواهند بود.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با وظایف خود در منطقه آشنا است، گفت: ایران هیچ نیازی به شرکت در اجلاس ژنو ۲ ندارد. حال اگر آمریکایی ها و غربی ها احساس کردند که حضور ایران در ژنو ۲ موثر است نباید هیچ شرطی برای این حضور بگذارند و در مقابل باید از ما خواهش و درخواست کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: باید غربی ها برای ورود وزیر امور خارجه مان فرش قرمزی در فرودگاه ژنو پهن کنند تا وزیر خارجه و هیات همراه با عبور از این فرش قرمز در اجلاس ژنو ۲ شرکت کنند.

به گفته حقیقت پور، ایران در صورت نبود هیچ پیش شرط تنها در اجلاس ژنو ۲ شرکت می کند.

وی در ادامه گفت: ایران در صورت شرکت در اجلاس ژنو۲ راهکارهای دموکراتیک و شناخته شده بر پایه دفاع از مردم و دولت سوریه و تکنیک های شناخته شده مثل دموکراسی را برای حل مشکل سوریه پیشنهاد می کند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه باید سرنوشت مردم سوریه توسط خودشان تعیین شود، گفت: مردم سوریه مردمی بالغ هستند که با وجودی که سه سال زیر آتش بودند اما کشورشان را مدیریت کردند. طبیعتا آنها در انتخابات ۲۰۱۴ نیز می توانند برای خود تعیین تکلیف کنند.

حقیقت پور تاکید کرد: باید اجازه داد مردم سوریه در عرصه انتخابات حاکمیت بعدی سوریه را تعیین کنند و هر تغییراتی را لازم می دانند در ساختار قدرت این کشور به وجود آورند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات