مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته یی با ایران از کنگره آمریکا خواست تلاش برای اعمال تحریم های بیشتر علیه تهران را به تعویق اندازند.

به گزارش ا فکارنیوز ، وندی شرمن مذاکره کننده ارشد آمریکا در مذاکرات هسته یی با ایران در گفت وگو با صدای آمریکا گفت: ما درک یکدیگر، دیدن نیازهای یکدیگر و خواسته های مردم (کشور) یکدیگر را آغاز کرده ایم.

 خبرگزاری فرانسه اظهار داشت: شرمن درباره پیشنهاد کنگره آمریکا برای اعمال تحریم های بیشتر علیه ایران گفت: ما فکر می کنیم اکنون زمان مکث و درنگ است تا ببینیم نتیجه مذاکرات چه می شود.

شرمن نمایندگی آمریکا را در مذاکرات ۱۵ و ۱۶ اکتبر بین ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین و آلمان) که در ژنو برگزار شد عهده دار بود.

دور بعدی مذاکرات قرار است در ۷ و ۸ نوامبر (۱۶ و ۱۷ آبان ماه) مجددا در ژنو برگزار شود.

مذاکره کننده ارشد آمریکا در آن زمان خوشبینی محتاطانه خود را نسبت به رسیدن به توافق با ایران ابراز کرد و از کنگره آمریکا خواست در زمینه تحریم های جدید پیش از دور بعدی مذاکرات با احتیاط عمل کنند.

جن پساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه امور خارجه آمریکا نیز در اظهاراتی مشابه گفت که دولت باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا خواستار این است که اقدامات کنگره آمریکا" با استراتژی مذاکراتی ما هماهنگی داشته باشد" .

وی در جمع خبرنگاران گفت: ما گرچه می دانیم کنگره ممکن است تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال کند، فکر می کنیم اکنون زمان مکث و درنگ است تا ببینیم مذاکرات نتیجه ای به دنبال دارند یا خیر. ما احساس می کنیم هرگونه پیشنهاد جدیدی باید پیشرفتی را که ما به صورت دیپلماتیک به دست می آوریم مد نظر قرار دهد و احتمال انعطاف پذیری را باز بگذارد. در آینده وقت همیشه برای تحریم های لازم وجود دارد.

سناتورهای ارشد هر دو حزب آمریکا از جمله رابرت منندز، رییس کمیته روابط خارجی سنا گفته اند که اگر ایران گام های قابل راستی آزمایی مانند توقف غنی سازی اورانیومش بردارد، آن ها اعمال تحریم های جدید را به حالت تعلیق در می آورند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات