رئیس رژیم صهیونیستی تلویحاً اظهارات نتانیاهو در تهدید ایران را یاوه ارزیابی کرد.

به گزارش افکارنیوز ، شیمون پرز در مصاحبه با فرانس ۲۴ و درباره ناممکن بودن درگیری نظامی اسرائیل با ایران گفت: اجازه دهید یک مطلب را روشن کنم. ایران موشک های دوربردی در اختیار دارد که نه تنها تهدیدی برای اسرائیل، بلکه تهدیدی برای امنیت سراسر جهان است. بر این اساس است که معتقدم چرا اسرائیل خود را به خطر اندازد و تنهایی وارد جنگ با ایران شود. اصلاً چرا تنهایی؟ هیچ دلیلی وجود ندارد که اسرائیل بخواهد به تنهایی خود را به خطر اندازد و با ایران وارد جنگی تمام عیار شود. اگر لازم به اقدام نظامی باشد، ما از همپیمانان نظامیان کمک خواهیم گرفت. »
مجری فرانس ۲۴ گفت اما بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نظری مخالف نظر شما دارد و پرز در پاسخ اظهار داشت: من درباره واقعیات سخن می گویم نه سخنرانی ها و اظهارنظرها. البته فشارهای بین المللی بر ایران برای دست کشیدن از برنامه هسته ای زیاد است.
او که ۴ سال پیش اعلام کرده بود جنگ با ایران از درون مرزهای ایران آغاز می شود و جنبش سبز به نیابت از اسرائیل می جنگد، در مصاحبه با جروزالم پست گفته است رژیم ایران نباید تغییر کند. مشکل بزرگ تر از برنامه هسته ای ایران، نظام اسلامی است. من امیدوارم بهار عربی به ایران برسد. مردم ایران زیر فشار سنگینی هستند.
گفتنی است پس از شکست فتنه سبز، برخی دست اندرکاران فتنه ۸۸ ضمن مشورت دهی به مقامات آمریکایی و صهیونیستی اعلام کردند که علت شکست این پروژه عدم درگیر شدن مردم با ماجرا و باقی ماندن تصویری کاریکاتوری از جنبش بوده است. در این مشورت ها تأکید بر این موضوع شد که باید معیشت مردم ایران را به واسطه «تحریم های فلج کننده» تحت فشار قرار داد و بر نارضایتی عمومی دامن زد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات