معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور گفت: در کوتاه ترین زمان، حادثه درگیری خونین در منطقه مرزی سراوان را بررسی کرده و نتیجه آن را به اطلاع مردم عزیز می رسانیم.

به گزارش افکارنیوز ، اظهار کرد: شب گذشته درگیری مسلحانه نیروهای هنگ مرزی سیرکان از توابع شهرستان سراوان با گروهک های معاند صورت گرفت که طبق اطلاعات ما منجر به شهادت ۱۴ تن شده است.

وی افزود: همچنین طی این درگیری، سه نفر از مرزبانان ما مجروح و سه نفر دیگر نیز اسیر شدند.

مهاجمان از آن طرف مرز آمده اند


معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه" هنوز هیچ گروهی مسئولیت این درگیری را بر عهده نگرفته است" ، اظهار کرد: مشخص است که از لحاظ کلی این افراد از آن طرف مرز آمدند.

عبداللهی در پاسخ به این پرسش که" چه اقداماتی برای آزاد شدن سه مرزبان به اسارت گرفته شده انجام خواهد شد؟ " گفت: از آنجا که این سه نفر به آن طرف مرز منتقل شده اند، با همکاری وزارت خارجه همه امکاناتی را که وجود دارد برای آزادی این افراد به کار می گیریم.

وی در برابر این پرسش که" آیا این اتفاق به نشست هسته یی که در بوشهر برگزار شده است ارتباط دارد؟ " پاسخ داد: من در این ارتباط چیزی نشنیده ام.

عبداللهی در ادامه با تاکید بر اینکه" اقداماتی که خنثی شده به مراتب بیشتر از اتفاقات این چنینی است" ، تصریح کرد: البته ما نمی گوییم این اتفاق، عادی است. حتماً باید بررسی شود و اشکالی در کار وجود داشته است، اما ما این موضوع را بررسی می کنیم و نتیجه آن را اعلام خواهیم کرد.

عملکرد پاکستان درباره تعهدات امنیتی و مرزی را باید بررسی کنیم


وی همچنین با بیان اینکه" بارها گفته ایم گروه هایی در آن سوی مرزها برای انجام چنین اقداماتی آموزش می بینند" ، در پاسخ به این پرسش که" آیا با وجود امضای توافقنامه مرزی از سوی پاکستان فکر نمی کنید این کشور به تعهدات خود در این راستا پایبند نیست؟ " گفت: این موضوع را باید بررسی کنیم و بررسی این موضوع نیز نیازمند زمان است و هم اکنون نمی توانیم در این باره اعلام نظر کنیم.

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور در پایان اظهار کرد: در کوتاه ترین زمان، حادثه درگیری خونین در منطقه مرزی سراوان را بررسی کرده و نتیجه آن را به اطلاع مردم عزیز می رسانیم.

مهاجمان به خاک کشور مقابل عقب نشینی کرده اند


معاون سیاسی - امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز با تائید شهادت ۱۴ مرزبان در درگیری با اشرار و گروهک های معاند در سراوان، گفت: مهاجمان که فضا را برای اقدامات خود ناامن دیده اند، پس از درگیری به خاک کشور مقابل عقب نشینی کرده اند.

رجبعلی شیخ زاده با بیان اینکه" آمار دقیقی از تعداد زخمی شدگان در میان نیروهای مرزبانی نیست" ، افزود: تاکنون اطلاعاتی از چگونگی تلفات و دیگر جزئیات افراد مقابل نیز به دست ما نرسیده است.

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس به سراوان می روند


همچنین یک عضو هیأت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که این کمیسیون علاوه بر بررسی این حادثه با حضور مسئولان مربوطه، در اولین فرصت سفری به سراوان خواهد داشت.

محمدحسن آصفری با اشاره به حادثه تروریستی سراوان و شهادت ۱۴ نفر از مرزبان ناجا در مبارزه با اشرار مسلح اظهار کرد: با توجه به اهمیت اتفاق رخ داده در سراوان، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این هفته به بررسی این حادثه می پردازد.

وی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در اولین جلسه خود با حضور مسئولان مربوطه از نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات ابعاد حادثه را مورد بررسی قرار می دهد چون موضوع برخورد با اشرار از موارد کاری دستگاه های امنیتی است که امروز نیروی انتظامی و سپاه در جهت مبارزه با آن فعال هستند.

نماینده سراوان در مجلس: هیچ یک از مرزبانان به گروگان گرفته نشدند


نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشریح جزئیات حادثه شب گذشته سراوان و به دنبال آن کشته شدن ۱۴ نفر از مرزبانان ناجا گفت که در این حادثه هیچ فردی به گروگان گرفته نشده است.

هدایت الله میرمرادزهی اظهار کرد: شب گذشته بنابر اطلاع دیده بان یکی از مناطق مرزی در سراوان مبنی بر حمله اشرار مسلح مرزبانان به سمت منطقه اعلام شده حرکت کردند که در منطقه صفر مرزی با این اشرار مسلح که به کمین نشسته بودند روبرو شدند و به دنبال درگیری خونین رخ داده ۱۴ نفر شهید و ۶ نفر مجروح شدند.

وی با تاکید بر اینکه" در این حادثه، موضوع حمله به پاسگاه مطرح نبوده است" ، تصریح کرد: اطلاعات درست حکایت از آن دارد که هیچ یک از مرزبانان به گروگان گرفته نشدند.

به گفته نماینده مردم سراوان، هنوز هیچ گروهی مسئولیت این درگیری خونین را نپذیرفته است.

میرمرادزهی همچنین با بیان اینکه" مسئولان امنیتی استان سیستان و بلوچستان در حال پیگیری این حادثه هستند" ، گفت که بررسی خود را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارائه کرده است تا طبق این گزارش از مسئولان مربوطه توضیحات لازم خواسته شود.

نماینده مردم سراوان در مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت حاکم بر این منطقه نیز گفت: در حال حاضر وضعیت عادی است و مهاجمان به خاک کشور مقابل (پاکستان) متواری شده اند.

وی از ارائه پیشنهاد اعلام عزای عمومی در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: اطلاعاتی از تعداد کشته شدگان و زخمی شدگان نیروهای مهاجم در دست نیست.

اعدام ۱۶ نفر از عناصر تروریستی گروهک های معاند نظام


دادستان عمومی و انقلاب زاهدان نیز از اعدام ۱۶ نفر از عناصر تروریستی گروهک های معاند نظام خبر داد و گفت: این افراد صبح امروز (شنبه) در پاسخ به اقدام تروریستی شب گذشته سراوان و شهادت مرزبانان، اعدام شدند.

وی افزود: پیش از این درباره پاسخ قاطع به حرکات تروریستی سطح استان اخطار داده بودیم. حساب اشرار از مردم شریف اهل سنت سیستان و بلوچستان جداست، علما و مردم اهل سنت استان پیش از این بارها چنین حوادث تروریستی را محکوم کرده اند.

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان همچنین گفت: حادثه تروریستی شب گذشته سراوان قطعاً توسط افراد خودفروخته دست بیگانگان انجام شده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات