عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان مجلس گفت: وضعیت وزرای پیشنهادی علوم و آموزش و پرورش برای اخذ رأی اعتماد نمایندگان مناسب است اما وضع اخذ رای اعتماد وزیر پیشنهادی ورزش لب مرزی است.

به گزارش افکارنیوز ؛ اسماعیل جلیلی عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در ارزیابی از وضعیت ۳ وزیر پیشنهادی دولت در سخنانی، گفت: در حال حاضر وضعیت ۳ وزیر پیشنهادی در مجلس به گونه ای است که از میان آنها فانی و فرجی دانا در اولویت رای نمایندگان قرار دارند و پس از این دو وزیر پیشنهادی، صالحی امیری در اولویت سوم قرار دارد.

وی افزود: رویکرد نمایندگان مجلس نسبت به ارزیابی وزرای پیشنهادی شامل دو رویکرد می شود؛ یکی رویکرد مدیریتی در دوران مسئولیت و دیگری عملکرد سیاسی در قبل و پس از فتنه سال ۸۸؛ صلاحیت وزرای پیشنهادی با این دو رویکرد بررسی و ارزیابی می شود و در حال حاضر این دو رویکرد مورد توجه جدی نمایندگان برای رأی اعتماد به ۳ وزیر پیشنهادی دولت است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان مجلس با اشاره به اینکه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس بستگی به نحوه پاسخگویی آن ها به سؤالات و ابهامات نمایندگان دارد، گفت: پاسخ هایی که وزرای پیشنهادی در رفع ابهام ها ارائه می کنند، تأثیر بسزایی در رأی اعتماد به آنها دارد اما تا جایی که بنده در صحبت هایی که با نمایندگان داشته ام و با توجه به فضای کلی موجود در مجلس، فانی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در این دو ارزیابی می تواند رأی اکثریت نمایندگان مجلس را به دست آورد، زیرا نمایندگان به برنامه ها و دیدگاه های وی نظر مثبتی دارند.

جلیلی در همین زمینه تصریح کرد: با توجه به بررسی عملکرد تخصصی و سیاسی وزرای پیشنهادی دولت، می توان گفت که وضعیت فرجی دانا به عنوان وزیر پیشنهادی علوم تا حدودی مناسب است اما صالحی امیری به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان نسبت به دو وزیر پیشنهادی دیگر رأی ضعیف تری دارد و احتمالا رأیش لب مرزی خواهد بود.

وی در ادامه اظهار داشت: البته این وضعیت تا امروز است و اینکه فردا پس از ارائه گزارش عملکرد توسط وزرای پیشنهادی و قدرت موافقان و مخالفان در موافقت و مخالفت با آنها و نیز دفاعی که رئیس جمهور از آنها به عمل می آورد، اوضاع وزرای پیشنهادی چگونه خواهد بود، موضوعی است که باید منتظر ماند و دید که نتیجه چه می شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان خاطر نشان کرد: با توجه به ارزیابی هایی که از فضای کلی موجود بین نمایندگان برای رأی اعتماد به ۳ وزیر پیشنهادی دولت وجود دارد، فانی و فرجی دانا رأی خوبی از مجلس کسب می کنند، اما رأی صالحی امیری خیلی ضعیف است اما می تواند رأی اعتماد مجلس را کسب کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات