سرپرست وزارت ورزش باید سریعاً مشخص شود

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه صالحی امیری دیگر نمی تواند سرپرست وزارت ورزش و جوانان باشد، گفت: رئیس جمهور می تواند تا ۲۴ آبان برای وزارت ورزش، سرپرست جدید انتخاب کند.

به گزارش افکارنیوز ، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه رئیس جمهور باید هرچه سریعتر وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان را به مجلس معرفی کند، گفت: چون حداکثر زمان اداره وزارت ورزش و جوانان، ۲۴ آبان است، پس رئیس جمهور باید سریعاً وزیر ورزش را به مجلس معرفی کند.

وی افزود: با توجه به عدم رای اعتماد مجلس به آقای صالحی امیری، ایشان دیگر نمی تواند سرپرست وزارت ورزش و جوانان باشد و بنابر این رئیس جمهور باید برای این وزارت خانه سرپرست جدید معرفی کند.

وی با بیان اینکه طبق قانون اساسی هر وزارت خانه می تواند حداکثر تا ۳ ماه با سرپرست اداره شود، تصریح کرد: مدت سه ماهه برای اداره وزارت خانه ها با سرپرست، تنها برای یک سرپرست نیست بلکه برای تمام سرپرست هاست.

دهقان گفت: توصیه ما این است که آقای رئیس جمهور هر چه سریعتر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را به مجلس معرفی کند تا اگر آن وزیر هم رای نیاورد، دولت برای معرفی وزیر بعدی وقت داشته باشد چرا که اداره وزارت ورزش و جوانان از طریق سرپرست به لحاظ قانونی تنها با ۲۴ آبان ممکن است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات