دولت انگلیس به صهیونیست ها اطمینان داد هرگز به یک توافق بد با ایران در مذاکرات هسته ای رضایت نخواهد داد و پای اسرائیل می ایستد.

به گزارش افکارنیوز ، متیوگولد سفیر انگلیس در تل آویو که در یک کنفرانس در بیت المقدس سخن می گفت، مدعی شد: ایران فقط مشکل اسرائیل نیست بلکه آرزوها و برنامه هسته ای این کشور و حمایتش از تروریسم، تهدیدی برای منطقه و جهان است.

وی بی آنکه متعرض تسلیحات اتمی رژیم اشغالگر قدس شود، گفت: ما به صراحت گفته ایم که یک ایران هسته ای باعث شروع مسابقه هسته ای در منطقه می شود و نه تنها اسرائیل بلکه جهان را تهدید می کند. به همین دلیل ما یکی از قوی ترین تحریم های مالی را علیه ایران در جهان مدیریت کردیم و به همین دلیل هم ما ارزش زیادی را برای همکاری های خود با اسرائیل در مقابله با برنامه هسته ای ایران قائل شده ایم.

وی اظهار داشت: ما این موضوع را روشن کرده ایم که ضمن استقبال از لحن مثبت رئیس جمهوری ایران، با چشمانی باز خواستار اقدامات واقعی و عملی ایران در مورد برنامه هسته ای اش هستیم. روحانی باید بداند که اراده ما در ممانعت از دسترسی ایران به برنامه تسلیحات هسته ای، قوی تر از هر زمان دیگری است.

گولد خاطرنشان کرد: همگان باید بدانند که تعهد ما به امنیت اسرائیل غیرقابل نقض است.

وی در این سخنرانی که متن آن از سوی وزارت خارجه انگلیس منتشر شده، با بیان اینکه «ما چشمان خود را به روی تهدیدهای ایران نبسته ایم» ، می گوید: ما و متحدان مان یکی از سخت ترین تحریم ها را علیه ایران اعمال کرده ایم و علت تغییر لحن دولت ایران هم همین فشارهاست. ما نگرانی های اسرائیل را درک می کنیم که مربوط به گردش سانتریفیوژها در ایران است. تا زمانی که سانتریفیوژها می چرخند، تا زمانی که امکان دسترسی کامل بازرسان به سایت های اتمی ایران وجود ندارد و تا زمانی که ایران به هر طریقی تعهدات خود را نقض می کند، ما به حفظ تحریم های سنگین اعمال شده، ادامه خواهیم داد.

ما ساده لوح نیستیم و تجارب فراوانی درباره تعامل با رژیم ایران داریم و به همین دلیل با چشمانی باز وارد مذاکره می شویم. ما نه عجله خواهیم کرد و نه به ایران اجازه می دهیم با زمان بازی کند. ما با ایران توافق بد نیز انجام نخواهیم داد. ما اسرائیل را در قبال ایران تنها نمی گذاریم.

گفتنی است گولد ۱۳ سال پیش سفیر انگلیس در تهران بوده و به گفته خودش تجربه زیادی در آن دوران مبنی بر آسیب پذیری اقتصاد ایران اندوخته است.

اظهارات گستاخانه و نوکرمآبانه سفیر انگلیس در تل آویو نشان می دهد پذیرش مبادله کاردار غیرمقیم با دولت انگلیس، اقدامی شتابزده بوده و در خصلت های خباثت آمیز روباه پیر هیچ اثری نگذاشته است.

شایان ذکر است اعضای هیئت مذاکره کننده انگلیسی در مذاکرات با ایران قبل یا بعد از هر دور مذاکره با ایران به هماهنگی با مقامات صهیونیستی می پردازند که نشست اخیر ژنو نیز از این قاعده مستثنی نبود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات