یک مجله آمریکایی معتقد است اگر میان آمریکا و ایران سازش صورت گیرد به نفع اسرائیل خواهد بود. مجله نشنال اینترست در این زمینه نوشت: آشتی دوباره تهران و واشنگتن نه تنها به نفع آمریکا و غرب بلکه به نفع اسرائیل خواهد بود.

به گزارش افکارنیوز ، این نشریه در توضیح ادعای خود می افزاید: نتانیاهو مشکوک است. بی تردید ایران متخاصم اما غیرهسته ای بیش از ایران هسته ای و متخاصم به نفع اسرائیل و غرب است. اما وجود ایرانی مصلحت گرا اما غیرهسته ای بیشتر از دو گزینه قبلی به نفع اسرائیل خواهد بود.
ایران مصلحت گرا که با غرب رابطه دارد، حتی در صورتی که روابطی دوستانه و نزدیک با اسرائیل نداشته باشد همچون بسیاری از دولت های عربی با اسرائیل کنار خواهد آمد و حتی اگر روابطش با اسرائیل کاملا دوستانه نباشد، دشمنی هم نخواهد کرد.
نشنال اینترست خاطرنشان کرد: ایران هسته ای اما مصلحت گرا حتی ممکن است شرایط بهتری برای اسرائیل و آمریکا نسبت به ایران غیرهسته ای اما متخاصم به وجود آورد زیرا با برقراری ارتباط بین ایران و غرب، به لحاظ منطقی این کشور خواه به سلاح هسته ای مجهز باشد یا نباشد، تمایلی به تهدید اسرائیل نخواهد داشت.
تحلیل گر این نشریه همچنین نوشته است: آشتی آمریکا و ایران به نفع آمریکا و غرب و حتی اسرائیل است هرچند که نتانیاهو این موضوع را درک کند.
به کارگیری واژه «مصلحت» از سوی رسانه آمریکایی اشاره به جریان غربگرایی دارد که به نام مصلحت قائل به عقب گرد از انقلاب هستند و مدعی اند «ما سر جنگ با اسرائیل نداریم» . این جریان در فتنه ۸۸ کاملا دست خود را رو کرد و با تمجیدهای بلند بالا از سوی سران رژیم صهیونیستی - پرز و نتانیاهو - مواجه شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات