نماینده مجلس فدرال برزیل در دیدار با رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و برزیل، از آمادگی مجلس برزیل برای توسعه روابط سیاسی، صنعتی، اقتصادی و فناوری با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، «کلودیو کاژادو» نماینده مجلس فدرال برزیل با عبدالرضا مصری رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و برزیل در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس گروه دوستی-پارلمانی ایران و برزیل در ابتدای این دیدار با اشاره به نقش مؤثر و مثبت گروه های دوستی-پارلمانی ایران و برزیل، آمادگی کامل برای حمایت از گسترش و توسعه مناسبات پارلمانی دو جانبه با کشور برزیل را دارد.

وی افزود: با توجه به تحولات و پیشرفت های اخیر ایران در عرصه های علمی و فناوری و روند رو به رشد اقتصادی برزیل، ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط دو کشور پدید آمده است که نیازمند مساعی مشترک برای استفاده و آزادسازی آنها هستند.

مصری در ادامه با اشاره به پرونده هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت: غرب و قدرت های استکباری در برخورد با استفاده از انرژی هسته ای دارای استانداردهای دوگانه هستند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای از حقوق اصلی ملت ایران است و این مبنای مذاکرات ایران حول پرونده هسته ای است.

نماینده مجلس فدرال برزیل نیز در این دیدار از آمادگی مجلس برزیل برای توسعه روابط سیاسی، صنعتی، اقتصادی و فناوری خبر داد و گفت: پارلمان و دولت برزیل اعتقاد دارند که فضای قابل توجهی در تمام عرصه ها بر گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران به وجود آمده است.

«کاژادو» در پایان این دیدار گفت: مبنای سیاست خارجی برزیل احترام به اراده ملت ها، عدم دخالت در اداره سایر کشورها و حل مشکلات پدید آمده میان کشورهای مختلف بر اساس راه حل های مسالمت آمیز است و بر همین اساس نیز آمادگی گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران را نیز دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات