مطهری:

عضو هیئت نظارت بر مطبوعات با بیان اینکه سرمقاله روزنامه بهار اصل امامت به معنی حکومت و رهبری سیاسی را نفی کرده است، گفت: درج این مطالب آن هم صفحه اول و دوم روزنامه کار صحیحی نیست.

به گزارش افکارنیوز ، علی مطهری عضو هیئت نظارت بر مطبوعات درباره مقاله روزنامه بهار که با انتقاداتی از سوی صاحب نظران مواجه شده است، تصریح کرد: این مقاله اصل امامت به معنی حکومت و رهبری سیاسی را نفی کرده و آن را به معنی ولایت و رهبری معنوی دانسته است.

مطهری با بیان اینکه این مقاله وجود نصوص قرآنی و روایی درباره امامت و جانشینی بلافصل علی علیه السلام برای پیامبر اسلام را نیز رد کرده است، اظهار داشت: کلمه «مولا» در حدیث غدیر را به معنی دوست گرفته است و حکومت بعد از پیامبر (ص) را انتخابی دانسته نه انتصابی، یعنی همان نظریه اهل سنت.

این نماینده مردم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه این مقاله در مجموع مقاله خوبی نبود، آن هم به شکل سرمقاله، افزود: یک وقت هست که این مباحث همراه پاسخ آن در یک نشریه تخصصی مطرح می شود که این اشکالی ندارد چون بحث علمی برای اهل فن است اما در روزنامه آن هم صفحه اول و دوم این گونه مطالب را درج کردن کار صحیحی نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: البته این مقاله از نظر علمی قوی نیست و پاسخ های روشنی دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات