وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حادثه چند روز قبل در منطقه مرزی سراوان، اعلام کرد که امروز (دوشنبه) قصد دارد در این رابطه با وزیر خارجه پاکستان بصورت تلفنی گفت وگو کند.

به گزارش افکارنیوز ، محمدجواد ظریف همچنین این حادثه را نمونه ای از تروریسم بین المللی و نمادی از گسترش افراطی گری در منطقه دانست و اطمینان داد که تمام وزارت امور خارجه بسیج شده است تا تحرکات لازم را برای برخورد با این اقدام غیرانسانی انجام دهد.

ظریف در مطلبی که شامگاه یکشنبه در صفحه فیسبوک خود در این رابطه نوشته بود، آورده است:

«تعدادی از دوستان به درستی در مورد شهدای سراوان تذکر داده بودند. در ابتدا این ضایعه دردناک را به خانواده های عزیز این شهدای بزرگوار و به همه مردم بزرگ ایران تسلیت عرض می کنم.

راستش قصد داشتم در گزارش فردایم به این موضوع بپردازم. چون برنامه ریزی کرده ایم که فردا صبح تماس تلفنی با وزیر امور خارجه پاکستان در مورد این جنایت هولناک تروریستی داشته باشم. دیروز هم تمام وزارت امور خارجه بسیج شده بود تا تحرکات لازم را برای برخورد با این اقدام غیرانسانی که نمونه ای از تروریسم بین المللی و نمادی از گسترش افراطی گری در منطقه است را انجام دهد. دوستانی که نسبت به پیگیری موضوعاتی مثل سوریه و افغانستان انتقاد می کنند، باید به این نکته توجه کنند که حادثه دردناک سراوان یک نمونه از نتایج گسترش افراط گرایی در منطقه است. افراط و تروریسم مرز نمی شناسد. در جهان امروز امنیت قابل تفکیک نیست و لذا برای حفظ امنیت کشور خود ناگزیریم به برقراری امنیت در منطقه کمک کنیم. »
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات