برخی آقایان برای اینکه ما مطرح نشویم می گویند وی از طیف هاشمی است، طیف هاشمی یعنی چه، چرا این حرف ها را می زنند، من از طیف هاشمی نیستم.

حجت الاسلام علی فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات و رئیس جبهه اصولگرایان مترقی چندی پیش حضور خود در انتخابات ریاست جمهوری را مشروط به درخواست مردمی کرده بود که اخیرا با توجه به" به حد نصاب رسیدن" ! این درخواست ها رسما کاندیداتوری خود را اعلام کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری به تبیین برنامه های خود پرداخت و گفت: یکی از شعارهای ما این بوده که می خواهیم یک کشور پیشرفته اسلامی داشته باشیم که الگوی دیگر کشورها باشد و سایر کشورها را با خودمان متحد کنیم و جلوی آمریکا و اروپا بایستیم.


وزیر اطلاعات دولت هاشمی در ادامه صحبت های خود گفت: در رابطه با مفاسد اقتصادی نیز در زمان وزارتم مبارزات زیادی داشتیم اما اعلام نمی کردیم و علتش این بود که بر اساس نظر سنجی ها ۷۵ درصد مردم نسبت به دولت ناراضی و بی اعتماد می شدند.

محورهای سخنان وزیر پیشین اطلاعات که شب گذشته به دعوت جبهه پیروان امام و رهبری در مشهد سخن می گفت به شرح ذیل است:

***

-از ابتدای این دولت چند مسئله به وجود آمد که یکی از آنها مسئله بهره بانکی بود که عامل اصلی در بالا بودن نرخ بهره بانکی نیز رقم تورم بود.
-این مسئله باعث شد تا بنده یکسری مطالعات اقتصادی انجام بدهم که بعدا متوجه شدم روندی که نه تنها دولت ما می رود بلکه همه دولت های دنیا می روند به ناکجا آباد می انجامد و به سقوط اقتصادی می رسد.
-بنابراین دولت ها یکسری قول هایی می دهند و نمی توانند این توقعات را برآورده کنند و بعد دولت هایشان سقوط می کند، ما می بینیم دولت اوباما هم همین کار را کرد، دولت های ما هم این کار ار انجام دادند.
-یکی از شعارهای ما این بوده که می خواهیم یک کشور پیشرفته اسلامی داشته باشیم که الگوی دیگر کشورها باشد و سایر کشورها را با خودمان متحد کنیم و جلوی آمریکا و اروپا بایستیم.
-آقایانی که تصمیم بر نامزدی در انتخابات دارند، اصولا در این حال و هوا که کشور به نقطه مطلوب و الگوی جهان اسلام برسد نیستند، بنابر این تصمیم گرفتم خودم را کاندید کنم.

-به بنده گفتند برای انتخابات نامزد نشوید تا بین اصولگریان اختلاف ایجاد نشود، در جواب گفتم اگر کسی هست که می تواند برنامه های ما را پیاده کند من کفش هایش را هم واکس می زنم.
-با شعار اسلام، پیشرفت و ایران قدرتمند وارد عرصه انتخابات شده ام و در اولین گام سعی دارم تورم را کنترل کنم با این ساز و کار که دیگر استقراض نکنیم.
- در مرحله بعدی هم آن مقدار که بتوانیم بدهی های بانک مرکزی را پرداخت خواهیم کرد و هر مقدار که بتوانیم تولید ناخالص ملی را افزایش دهیم، چون می دانیم که الان نقدینگی نسبت به تولید نا خالص ملی حدود چهار برابر شده و اگر این نهادینه شود فاجعه است.
-برنامه بعدی بنده گسترش روابط با سایر کشور ها است و مسئله دیگر نیز بحث چگونه پرشدن اوقات فراغت است.

- مسئله بعدی بحث امنیت است، شما یقینا می دانید خراسان یکی از شاخه های اصلی منافقان بود و در این استان هزار نفر مسلح را دستگیر کردیم که فقط یک نفرشان ۳۲ نفر از مردم مشهد را به قتل رسانده بود.
-در بحث امنیت در رابطه با مواد مخدر آمارهای تکان دهنده ای وجود دارد و بلاخره یک نفر باید کاری بکند وگرنه جوانان ما به وضع وخیمی می رسند.
-در رابطه با مفاسد اقتصادی نیز در زمان وزارتم مبارزات زیادی داشتیم اما اعلام نمی کردیم و علتش این بود که بر اساس نظر سنجی ها ۷۵ درصد مردم نسبت به دولت ناراضی و بی اعتماد می شدند.

- بعد از ما هیچ دولتی نتوانست با مفاسد اقتصادی مبارزه کند بنابراین محور امنیت که هم امنیت در سرمایه گذاری و هم امنیت در تولید است باید مد نظر قرار گیرد.

- در حال حاضر تا پول برق را نمی دهند تولید برق را قطع می کنند گمرک کالاها را نگه می دارد و هر کسی هر کاری دلش می خواهد انجام می دهد، اما در زمان ما این کارها انجام نمی شد.

- کشور ما تمام امکانات را دارد منتهی رئیس جمهور آینده باید این مسائل برایش مهم باشد و وی برای حل آن مصمم باشد و بعد هم توانایی انجامش را داشته باشد و آدم های این کار را نیز داشته باشد اما من دیدم آقایان هیچ کدام در این حد نیستند.

- راستش من خودم به قالیباف و رضایی گفتم بیایند چوم فکر می کردم شاید نتوانم و رای نیاورم، اما بعدا احساس کردم با این افراد هم نمی توانم برنامه هایم را عملی بکنم.
-نه خاتمی و نه مشایی هیچ یک تایید صلاحیت نمی شوند.


-برخی آقایان برای اینکه ما مطرح نشویم می گویند وی از طیف هاشمی است، طیف هاشمی یعنی چه، چرا این حرف ها را می زنند، من از طیف هاشمی نیستم.
-ما کارهای زیادی در آن دوره انجام دادیم و بیشترین مبازره را با برخی مسائل داشتیم و حتی با فائزه برخورد کردیم.
-در دوران تصدی گری ام در وزارت اطلاعات، هر روز با صدا و سیما دعوا داشتیم و به آقای لاریجانی می گفتیم شما ذائقه مردم را عوض می کنید و آنها را پای ماهواره می نشانید.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات