مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یک شنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی تشکیل می دهد که شرح دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس در گزارش زیر گنجانده شده است.

به گزارش افکارنیوز ، مجلس شورای اسلامی هفته آینده در روزهای یک شنبه، سه شنبه و چهارشنبه جلسه علنی تشکیل می دهد که شرح دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس در گزارش زیر گنجانده شده است.

*کمیسیون آموزش

اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می دهند که در این جلسات قرار است برنامه های" میرزاده" رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی با حضور خودش مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی نیز در روز یکشنبه هفته آینده با حضور در این کمیسیون گزارشی از برنامه هایش را ارائه می دهد.

کارگروه های آموزش و پرورش، تحقیقات و فناوری، علوم انسانی و اسلامی شدن دانشگاه ها، آموزش های مهارتی و آموزش عالی و آموزش پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات دوشنبه هفته آتی تشکیل جلسه می دهند.

سؤال" جواد کریمی قدوسی" نماینده مشهد و کلات از" قاضی زاده هاشمی" وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عصر روز سه شنبه هفته آینده در این کمیسیون مورد رسیدگی قرار می گیرد.

" محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز هفته آتی با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات به سؤال" علی اصغر زارعی" و" حمید رسایی" نمایندگان تهران پاسخ می دهد.

" رضا فرجی دانا" وزیر علوم، نیز هفته آینده برای ارائه گزارشی درباره" دانشجویان ستاره دار" به این کمیسیون می رود.

*کمیسیون انرژی

اعضای کمیسیون انرژی مجلس هفته آینده در جلساتی طرح" استفساریه شمول عوارض آلایندگی به پالایشگاه های نفت و واحدهای پتروشیمی موضوع تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده" را با حضور کارشناسان و مسئولان وزارتخانه های نفت، امور اقتصادی و دارایی و سازمان حفاظت محیط زیست، کارشناسان معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و نیز مرکز پژوهش های مجلس مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

رسیدگی به طرح ملی جمع آوری آب باران با حضور کارشناسان وزارت نیرو، شهرداری تهران و مرکز پژوهش های مجلس نیز در دستور کار هفته آینده این کمیسیون قرار دارد.

وزیر نیرو هفته آینده برای پاسخگویی به سؤالات" نادر قاضی پور" ، نماینده ارومیه و" علیرضا محجوب" ، نماینده تهران و" شمس الله شریعت نژاد" نماینده رامسر و تنکابن در کمیسیون انرژی مجلس حضور می یابد.

کارگروه انرژی این کمیسیون سه شنبه هفته آینده، بررسی تحقیق و تفحص از فروش نفت را با حضور کارشناسان وزارت نفت و مرکز پژوهش ها ادامه می دهد.

کارگروه بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت نیز هفته آینده جهت بررسی پیش نویس اساسنامه شرکت ملی نفت ایران با حضور کارشناسان وزارت نفت، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مرکز پژوهش های مجلس تشکیل جلسه می دهد.

کارگروه نیروی این کمیسیون هم در هفته آینده، مشکلات آب استان چهارمحال و بختیاری و همین طور نحوه واگذاری نیروگاه ها را با حضور کارشناسان وزارت نیرو، مرکز پژوهش های مجلس و دیوان محاسبات و نیز طرح جامع انرژی کشور را با حضور مسئولین و کارشناسان وزارتخانه های نفت، نیرو، دیوان محاسبات کشور، سازمان بازرسی کل کشور، مرکز پژوهش های مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بررسی قرار می دهد.


*کمیسیون اجتماعی

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده در جلساتی طرح بیمه اجتماعی فراگیر و نیز طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری را مورد بررسی قرار می دهند.

ادامه رسیدگی به طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره وری و نیز ادامه بررسی طرح تشکیل شورای عالی اقتصاد مقاومتی در دستورکار این کمیسیون قرار دارد.

" ربیعی" ، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همین طور، " محمدرضا نعمت زاده" وزیر صنعت، معدن و تجارت هفته آینده برای پاسخگویی به سؤالات" حسن کامران" نماینده اصفهان در این کمیسیون حضور می یابند.

قرار است وزیر تعاون، به پرسش" امیر خجسته" نماینده همدان نیز پاسخ دهد.


*کمیسیون اقتصادی

اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می دهند که در این جلسات قرار است تقاضای تحقیق و تفحص تعدادی از نمایندگان از عملکرد بانک ملت و تقاضای عده ای دیگر از نمایندگان برای انجام تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مسکن مورد بررسی قرار گیرد.

همچنین بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان جهت تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان امور مالیاتی کشور، رسیدگی به تقاضای نماینده دشتستان مبنی بر تحقیق و تفحص از وزارت امور اقتصادی و دارایی و بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان منطقه آزاد تجاری-صنعتی چابهار از ۱۳۹۰ تا آبان ماه ۱۳۹۲ در دستورکار این کمیسیون قرار دارد.

تقاضای عده ای از نمایندگان درباره تحقیق و تفحص از نحوه تهیه، توزیع و ذخیره سازی کالاهای اساسی و نظارت بر آن و نیز تقاضای تعدادی از نمایندگان به منظور تفحص از صنعت بیمه کشور در روز یکشنبه هفته آینده در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار می گیرد.

بررسی طرح تحول نظام بانکی کشور با حضور علی طیب نیا وزیر اموراقتصادی و دارایی و سیف، رئیس کل بانک مرکزی و همین طور مسئولین ذیربط در جلسه روز سه شنبه کمیسیون بررسی می شود.


*کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می دهند که در این جلسات قرار است بین المللی، سؤالات" حمید رسایی" نماینده تهران، سؤال مشترک" جواد کریمی قدوسی" و" عباس مقتدایی" ، نمایندگان مشهد، اصفهان و چهار مورد از وزیر امور خارجه مورد بررسی قرار گیرد.

" رحمانی فضلی" ، وزیر کشور نیز هفته آینده برای پاسخ به سؤالات" فتح الله حسینی" و" سیدسعید حیدری طیب" نمایندگان قصرشیرین و کرمانشاه، " محمدسعید اربابی" نماینده ایرانشهر و نیز سؤال مشترک" امید کریمیان" ، " سالار مرادی" ، " محسن بیگلری" و" رسول خضری" نمایندگان مریوان، سنندج، سقز، پیرانشهر و سردشت در این کمیسیون حضور می یابد.

کارگروه روابط خارجی کمیسیون نیز در روز یکشنبه، علل عدم برگزاری اجلاس" افق نو" و وضعیت تحصیلات عالیه در خارج از کشور را مورد بررسی قرار می دهد.

همچنین کارگروه بسیج کمیسیون امنیت ملی نیز در هفته آینده نسبت به تدوین و بررسی قانون جامع بسیج و بودجه آن اقدام می کند.

قرار است کارگروه دفاعی کمیسیون نیز در سه شنبه هفته آینده طرح تقویت و توسعه سازمان بسیج رسانه را مورد بحث و بررسی قرار دهد.


* کمیسیون کشاورزی

کمیسیون کشاورزی مجلس در هفته آینده طی جلسه ای ادامه رسیدگی به گزارش کارگروه منابع طبیعی و محیط زیست در زمینه طرح کاهش آلودگی هوای کشور و همین طور طرح یک فوریتی الزام دولت به حمایت از استان هایی که مورد هجوم پدیده ریزگردها قرار دارند را در دستور کار قرار داده است.

تعیین اعضای هیأت تحقیق و تفحص از سازمان چای کشور و نیز برگزاری انتخابات این هیأت از دیگر دستور کارهای جلسات هفته آینده کمیسیون کشاورزی مجلس است.

همچنین سه شنبه هفته آینده گزارش کارگروه های منتخب درخصوص نیازمندی های تقنینی و نظارتی حوزه های آب، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست کشور و همین طور گزارش کارگروه منتخب درخصوص سهم بخش کشاورزی از سیستم بانکی کشور پیروی جلسه با بانک مرکزی برای اعضا ارائه می شود.

بحث و تبادل نظر پیرامون طرح اصلاح قانون تأسیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی هم در جلسات هفته آینده این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.


*کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در جلسات هفته آینده خود رسیدگی به طرح تشکیل سازمان مدیریت، برنامه ریزی و بهره وری را در دستورکار قرار داده اند.

اعضای این کمیسیون هفته آینده ضمن زیارت حرم مطهر" حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) " گزارش اقدامات فرهنگی تولیت آن را نیز استماع می کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی و" ولی الله سیف" ، رئیس کل بانک مرکزی هفته آینده جهت معارفه و ارائه برنامه ها و نیز استماع نقطه نظرات اعضای کمیسیون درباره مسائل مختلف اقتصادی کشور به ویژه آخرین وضعیت تحقق درآمدهای ارزی و ریالی، در این کمیسیون حضور می یابند.

کارگروه عمومی و دفاعی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در روز یکشنبه هفته آینده بودجه پیشنهادی" نیروهای مسلح" در بودجه سال آینده کل کشور و نیز بودجه پیشنهادی دیوان محاسبات در این بودجه را مورد بررسی قرار می دهد.

همچنین، کارگروه اقتصادی کمیسیون نیز در روز سه شنبه هفته آینده، طرح لغو بند ۵۸ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور را بررسی می کند.

کارگروه اجتماعی کمیسیون نیز قرار است در روز سه شنبه هفته آینده پس از برگزاری انتخابات هیئت رئیسه کارگروه، طرح اصلاح بند (ب) ماده ۴۴ قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه و الحاق یک تبصره به آن را بررسی کند.


* کمیسیون حقوقی، قضایی

کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس در روز یکشنبه، ۱۲ آبان، لایحه" ممنوعیت خلع ید و قلع و قمع ورزشگاه ها و سایر تأسیسات تابع وزارت ورزش و جوانان" که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است را مورد بررسی قرار می دهد.

همچنین اعضای این کمیسیون لایحه اصلاح قانون نحوه پرداخت محکومٌ به دولت و عدم تأمین و توقیف اموال عمومی را مورد بررسی قرار می دهند.

این کمیسیون همچنین، در جلسه هفته آینده بررسی سؤال" جواد کریمی قدوسی" ، نماینده مردم مشهد و نیز بهرام بیرانوند، نماینده بروجرد از" حجت السلام مصطفی پورمحمدی" ، وزیر دادگستری را در دستورکار قرار داده اند.

همچنین قرار است اعضای کارگروه حقوق عمومی این کمیسیون طرح جرم سیاسی را مورد بررسی قرار دهند.


*کمیسیون فرهنگی

کمیسیون فرهنگی مجلس در روز یکشنبه هفته آینده طرح" جامع جمعیت و تعالی" خانواده را مورد بررسی و ارزیابی کارشناسی قرار می دهد.

همچنین، این کمیسیون قرار است در روز دوشنبه هفته آینده نیز بررسی طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده را ادامه داده و آن را نهایی کند.

اعضای این کمیسیون در روز سه شنبه هفته آینده با دعوت از" محمدعلی نجفی" ، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، برنامه های وی برای این سازمان را مورد بررسی قرار می دهند.


*کمیسیون بهداشت

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در روزهای یک شنبه و سه شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می دهند که بررسی طرح تبدیل صندوق به سازمان تأمین اجتماعی، طرح بیمه اجتماعی فراگیر و نیز طرح" استفساریه شمول عوارض آلایندگی به پالایشگاه های نفت و واحدهای پتروشیمی موضوع تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده" در این کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرد.

در روز یک شنبه هفته آینده نیز قرار است اعضای این کمیسیون، نشست مشترکی با" علی لاریجانی" ، رئیس مجلس، جهت ارائه گزارشی از برنامه های کلان و اساسی این کمیسیون داشته باشند.

قرار است وزیر بهداشت نیز در یکی از جلسات هفته آینده کمیسیون حضور یافته و به سؤال، فیروزی، نماینده مردم بادرود پاسخ دهد. همچنین قرار است وی گزارشی از راهکارهای مقابله با دریافت خارج از تعرفه برخی از پزشکان به اعضای کمیسیون ارائه دهد.

وزیر تعاون نیز در روز سه شنبه هفته آینده جهت ارائه گزارشی در خصوص اجرایی شدن بند (ب) ماده ۳۸ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه به کمیسیون بهداشت می رود.


*کمیسیون عمران

اعضای کمیسیون عمران مجلس در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می دهند که بر این اساس قرار است اعضای کمیسیون طرح اصلاح تبصره (۲) ماده (۹۶) قانون شهرداری ها را مورد بررسی و ارزیابی کارشناسی قرار دهند.

همچنین طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده نیز در جلسات هفته آینده کمیسیون عمران مورد بررسی قرار می گیرد.

طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، یکی دیگر از دستورکارهای جلسات این کمیسیون است که در روز سه شنبه هفته آینده مورد بررسی قرار می گیرد.

کارگروه آب و فاضلاب این کمیسیون در جلسه هفته آینده اش، طرح ملی جمع آوری آب باران را بررسی می کند.


*کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در روزهای یکشنبه و سه شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می دهند که در این جلسات پس از بررسی آخرین اخبار و اطلاعات واصله، طرح تمدید اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

بررسی طرح اصلاح موادی از قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از دیگر دستورکارهای این کمیسیون در هفته آینده است.

وزیر کشور هفته آینده جهت پاسخگویی به سؤالات اکبریان نماینده کرج، کولیوند نماینده آسارا و فردیس، یونس اسدی، نماینده مشکین شهر در کمیسیون شوراهای مجلس حضور می یابد.


* کمیسیون اصل ۹۰

اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در روز یکشنبه هفته آینده نشست مشترکی با رئیس کل گمرک درباره پرونده های مربوطه خواهند داشت.

کارگروه امور ویژه کمیسیون نیز در روز یکشنبه هفته آینده جلسه ای با مسئولین پتروشیمی ایلام تشکیل می دهد.

کارگروه های فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی، فنی و عمرانی، ارتقای سلامت اداری، قضایی و سیاسی و نظامی کمیسیون نیز در هفته آینده به شکایات واصله رسیدگی می کنند.


*کمیسیون تدوین آیین نامه

کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی سه شنبه آینده طرح عضویت و لغو عضویت نمایندگان مجلس در برخی از شوراهای عالی، شوراها، مجامع و سایر هیئت ها اعاده شده از شورای نگهبان، طرح اصلاح ماده ۲۱۰ آیین نامه داخلی مجلس و سایر طرح ها و پیشنهادهای واصله درباره آیین نامه داخلی را مورد رسیدگی قرار می دهد.


*کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نیز هفته آینده بررسی طرح اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، گزارش نظارتی نحوه عملکرد قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از ابتدای سال ۱۳۹۱ تاکنون، پیش نویس طرح اصلاح برخی از قوانین در راستای حمایت از تولید ملی و طرح جامع ارتباطات و فناوری اطلاعات را مورد بررسی قرار می دهد.


*کمیسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی

کمیسیون مشترک رسیدگی به طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی دوشنبه آینده رسیدگی به طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی را ادامه می دهد. همچنین انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون مشترک طرح تأسیس سازمان ملی استاندارد نیز در روز یکشنبه هفته آینده برگزار می شود.


*کمیسیون صنایع و معادن

کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یکشنبه هفته آینده طی جلسه ای طرح ملی جمع آوری آب باران را بررسی می کند. اعضای این کمیسیون طرح استفساریه جزء (۱-۵) قوانین بودجه سال های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ کل کشور را بررسی می کنند، بررسی طرح تشکیل صندوق حمایت از توسعه کشت دانه های روغنی از دیگر دستور کارهای نشست این کمیسیون است.

دبیرکل اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص عملکرد و برنامه های اتاق مذکور نیز در جلسه هفته آینده به اعضای کمیسیون صنایع و معادن گزارش می دهد.

همچنین در هفته آینده گزارش هیأت مدیره محترم کنفدراسیون صادرات ایران درخصوص عملکرد و برنامه های کنفدراسیون مذکور به استماع اعضای این کمیسیون خواهد رسید.

" علی ربیعی" وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم با حضور در جلسه هفته آینده کمیسیون صنایع و معادن مجلس به سؤالات نادر قاضی پور نماینده ارومیه و حسین طلا نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر پاسخ خواهد داد.

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیگر عضو کابینه ای است که برای پاسخگویی به سؤالات سیدمحمد بیاتیان نماینده بیجار و گروس، امیر خجسته نماینده همدان و فامنین، محسن بیگلری نماینده سقز و بانه، احمد بخشایش اردستانی نماینده اردستان، محمد فیروزی نماینده نطنز، باوی و قمصر، جبار کوچکی نژاد نماینده رشت و ایرج ندیمی نماینده لاهیجان و سیاهکل در کمیسیون صنایع و معادن حضور می یابد.

همچنین محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت هم برای پاسخگویی به سؤالات کمال علیپورخنکداری نماینده سوادکوه و جویبار، حسین طلا و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نمایندگان تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و مشهد مقدس و کلات، امیر خجسته نماینده همدان و فامنین، جواد جهانگیرزاده و نادر قاضی پور نمایندگان ارومیه، جلیل جعفرزاده بنه خلخال نماینده خلخال و کوثر، سیدحسین دهدشتی نماینده آبادان، محمدمهدی برومندی نماینده مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد، محمود نگهبان نماینده خواف و رشتخوار، محمد دامادی نماینده ساری، حامد قادرمزی نماینده قروه، دهلگان و هادی قوامی نماینده اسفراین به این کمیسیون می رود.

هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد صنایع خودروسازی کشور هم در هفته آینده تشکیل جلسه می دهد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات