وزیر دفاع پیشین آمریکا با اتخاذ رویکردی خصمانه در مقابل ایران مدعی شد، واشنگتن ممکن است برای متوقف کردن برنامه هسته یی ایران مجبور شود به اقدام نظامی متوسل شود.

به گزارش افکارنیوز ، لئون پانه تا، وزیر دفاع پیشین آمریکا در نشستی که توسط یکی از گروه های لابی صهیونیستی برگزار شد مدعی شد که آمریکا تحریم ها و فشارهای بی سابقه ای را به ایران وارد کرده است، ولی ما ممکن است مجبور شویم برای حمایت از سیاست مان از اقدام نظامی استفاده کنیم.

به گزارش روزنامه ی اورشلیم پست پانه تا در ادامه ادعاهایش گفت: این رهبر معظم (انقلاب اسلامی ایران) است که کلید اصلی است و احتمالا غنی سازی را رها نخواهد کرد. ما باید قوی باشیم و انسجام خود را حفظ کنیم.

این مقام پیشین آمریکایی در حالی این اظهارات را بیان می کند که تلاش های دولت واشنگتن برای حل موضوع هسته یی ایران از طریق مذاکرات افزایش یافته است.

ایران و ۱+۵ در دولت حسن روحانی دور تازه ای از گفت وگوها را برای حل و فصل مساله هسته یی آغاز کرده اند. ایران در این دور از مذاکرات رویکرد جدیدی را اتخاذ کرده است به نحوی که بتوان در ۶ الی ۹ ماه برای حل این مساله دو طرف به توافق برسند.

با وجود تلاش دو طرف برای بازکردن فضای تعامل، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای منطقه نسبت به نزدیکی ایران و آمریکا و نیز حل و فصل موضوع هسته یی به لحاظ فنی و سیاسی، اقدامات و موضع گیری های خصمانه و تخریبی می پردازند.

انتهای پیام
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات