روز پنجشنبه در حالی که کاخ سفید میزبان سران یهودی لابی ایپک بود، جان کری به همراه وزیر خزانه داری برای هماهنگی بیشتر به کنگره رفت. به گزارش رویتر که این خبر را منتشر کرده، سناتورهای هر دو حزب دموکرات و کنگره، مخالف لغو تحریم های ایران و در مقابل افزایش آنها هستند.

به گزارش افکارنیوز ، این خبر برخلاف ادعای برخی رسانه های داخلی است که با کتمان واقعیات و اخبار ادعا می کنند میان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه و همچنین میان دولت و مجلس آمریکا بر سر کاهش یا افزایش تحریم های ایران اختلاف وجود دارد و برخی از آنها تندرو و شمار دیگر کندرو هستند!

فارین پالیسی به نقل از رویتر نوشت: «کاخ سفید پنجشنبه میزبان یک گروه کوچک از رهبران یهودی بود و جان کری، وزیر خارجه به همراه جک لیو از خزانه داری، راهی کنگره شدند. هدف تمامی این اقدامات چانه زنی با گروه هایی است که به دنبال افزایش تحریم ها علیه ایران هستند. »

این خبر می افزاید: سناتورها از هر دو حزب آمریکا حتی با لغو کوچکترین تحریمی نیز مخالفت می کنند و در مقابل به دنبال اعمال تحریم های مضاعف هستند.

در ادامه این خبر آمده است: هر چند پس از مذاکرات هسته ای اخیر در ژنو، مقامات آمریکایی گفتند این صریح ترین و جدی ترین مذاکره ای بوده که با ایرانیان داشته اند، مجلس نمایندگان آمریکا دو روز پیش از مراسم تحلیف روحانی، بسته تحریمی جدیدی را علیه ایران به تصویب رساند.

تحریمی که هدف آن به صفر رساندن صادرات نفتی ایران تعیین شده است. همچنین ۷۶ سناتور از دو حزب دموکرات و جمهوری خواه نیز در نامه ای به اوباما از او خواستند نظام تحریم ها علیه ایران را حفظ کرده و بر روی گزینه نظامی نیز تاکید کند.

فارین پالیسی این اتفاقات را پاسخ نامناسب بر میانه روی ایران توصیف کرد و با پیش بینی احتمالی شکست مذاکرات نوشت: در صورتی که در مذاکرات هسته ای پیش رو تاکید غرب به صفر رساندن غنی سازی در ایران و مهر و موم تاسیسات هسته ای باشد، به احتمال زیاد، این گفت وگوها به نتیجه ای نمی رسد.

در واقع هر کسی که در حل بحران مطالعاتی داشته باشد، درک می کند که به منظور راضی کردن طرف مقابل برای عمل به خواسته های مان، باید هم مشوق ارائه کنیم و هم مجازات. اعمال تحریم های سخت، بدون امید به تعدیل آنها در صورت همکاری طرف مقابل، اقدامی غیرواقع بینانه است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات