وزیر امور خارجه ایران در پاسخ به روزنامه نگار ترک درباره احتمال عادی سازی روابط ایران و آمریکا، گفت: هدف اصلی ما عادی سازی روابط با آمریکا نیست بلکه می خواهیم مساله هسته یی ایران حل شود.

به گزارش افکارنیوز ، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در ساعت ۵: ۳۰ صبح روز جمعه به وقت محلی در فرودگاه آتاترک استانبول با هواپیمای اختصاصی خود پس از سفر آفریقای جنوبی وارد ترکیه شد، در سالن VIP به سوالات سعادت اروج، روزنامه نگار روزنامه استار چاپ ترکیه پاسخ داد.

ظریف در بدو ورود به استانبول مورد استقبال امید یاردیم، سفیر ترکیه در تهران و برخی از مسوولان وزارت خارجه ترکیه قرار گرفت.

وی در پاسخ به سوالی درباره سوریه گفت: باید تمام طرف ها و گروه های سوری اجازه داشته باشند که در آینده این کشور نقش ایفا کنند.

ظریف در پاسخ به سوالی درباره این که آیا شما از راه حلی با حضور بشار اسد در سوریه حمایت می کنید؟ گفت: این مساله را باید مردم سوریه تصمیم بگیرند.

وزیر امور خارجه ایران با اشاره به سفر خود به ترکیه، گفت: در دیدار با همتای ترکی خود درباره روابط دوجانبه آنکارا - تهران گفت وگو می کنم. هم چنین اطلاعاتی درباره مذاکرات ژنو می دهم. جمهوری اسلامی ایران به همکاری هایش با آنکارا اهمیت ویژه ای قائل است. هر گامی که بخواهیم برداریم در درجه اول ترکیه را مطلع می کنیم.

او درباره برگزاری نشست" ژنو ۲" درباره سوریه اظهار کرد: این نشست بسیار مهم است. باید تمام گروه های سوری پشت میز مذاکره بنشینند و با همدیگر درباره سوریه تصمیم گیری کنند. هرگونه حمله نظامی علیه سوریه امکان ناپذیر است و در درجه اول باید خونریزی ها و درگیری ها در این کشور متوقف شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات