وزیر کشور اظهار کرد: برای تحقق شعار مقاومت و استقامت در برابر دشمن، باید علاوه بر تجهیز به اعتقاد و اخلاق مقاومت، در عمل نیز خود را در حوزه اقتصادی تجهیز کنیم و این با تجهیز منابع و تولید، صرفه جویی و افزایش بهره وری محقق خواهد شد.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین تودیع و معارفه استانداران پیشین و جدید یزد ضمن تقدیر از خدمات محمدرضا فلاح زاده استاندار پیشین و آرزوی موفقیت برای سیدمحمد میرمحمدی به عنوان استاندار جدید، موضوع اعتدال را یکی از نکات مورد نظر دولت خواند و گفت: دولت جدید با این گفتمان و شعار رأی اعتماد از مردم گرفته است؛ بنابراین مدیران، اعتدال را در اولویت فعالیت ها و رویکردهای خود مورد توجه دارد و به استانداران خود نیز استفاده از نیروهای معتدل و پرهیز از افراطی گری را توصیه می کند.

وی افزود: توجه به مردم یکی دیگر از اصول و مبانی مورد تاکید دولت است و معتقدیم که مدیران دولت باید نه با حرف و شعار و صحبت در پشت تریبون ها، بلکه به صورت واقعی در نمام امور مردم را مبنا قرار دهند و به این موضوع پایبند باشند و امیدواریم سازوکارهایی تعریف و از طریق آن از توان و نظر مردم استفاده شود.

وزیر کشور با تاکید بر ضرورت پاک دستی مدیران دولتی و حفظ و نگهداری بیت المال از سوی آنها و دستگاه های دولتی، اظهار کرد: باید با هر نوع دست درازی و حیف و میل کردن امول عمومی و بیت المال به شدت برخورد شود به طوری که دولت روحانی و مدیران آن به عنوان مظهر پاکدستی شناخته شوند.

وی اضافه کرد: عدالت باید در سرلوحه کارهای و اقدامات دولتمردان قرار بگیرد، چراکه انقلاب اسلامی مدعی حکومت دینی در دنیاست و این همزمان با شکست حکومت های سوسیالیستی و لیبرالیستی در قرار دادن آزادی و عدالت در سرلوحه کارهایشان شده است و جمهوری اسلامی آمده است تا احیاگر این آزادی و عدالت باشد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه" به دلیل برخورداری از پشتوانه های قوی دینی و مذهبی، دشمنان هیچگاه در عرصه های فکری و اندیشه در مقام مقایسه و مورد سوال قرار دادن کشورمان برنیامده اند" ، افزود: البته آنها در بحث کارآمدی به دنبال به چالش کشاندن دولتمردان کشورمان هستند. باید در عمل ثابت کنیم که با وجود تحریم ها می توانیم نیازهای مادی مردم را برآورده و الگوی اقتصادی مناسبی را برای بشریت ارائه کنیم و این موضوع اتفاق نمی افتد مگر این که فعالیت های اقتصادی را نیز همانند سایر عرصه ها به مردم واگذار شود.

وی ادامه داد: برای رسیدن به رشد ۸ درصد اقتصادی، منابع دولتی جوابگو نخواهد بود. بنابراین باید منابع مردمی در حوزه های مختلف اقتصادی وارد عرصه شود و باید از تمام منابع موجود برای رشد در تولید استفاده بهینه را ببریم.

وزیر کشور در ادامه، به خصلت تلاش و سخت کوشی، اخلاق و پاکدامنی در یزدی ها اشاره کرد و گفت: یزد از دیرباز ثابت کرده است که می تواند با وجود سرزمین بیابانی و کمبود منابع طبیعی مناسب، در حوزه کشاورزی از رشد اقتصادی خوبی برخوردار باشد.

وی با تاکید بر لزوم صرفه جویی به عنوان مبنای کار ها، تصریح کرد: مصرف در کشورمان زیاد و بدون مدیریت و برنامه ریزی است و هیچ کشور در حال رشدی به این میزان مصرف ندارد، در حالی که در حوزه های مختلف می توانیم تا ۲۰ درصد صرفه جویی داشته باشیم.

رحمانی فضلی همچنین بهره وری در کشور را پایین خواند و گفت: سه درصد از هشت درصد رشد اقتصادی کشور باید از طریق بهره وری محقق شود ولی سهم بهره وری در حال حاضر کمتر از یک درصد است که این در شأن مردم کشورمان نیست. برای تحقق شعار مقاومت و استقامت در برابر دشمن باید علاوه بر تجهیز به اعتقادات و اخلاق مقاومت، در عمل نیز خود را حوزه اقتصادی تجهیز کنیم و این با تجهیز منابع و تولید، صرفه جویی و افزایش بهره وری محقق خواهد شد.

وزیر کشور به مذاکرات اخیر کشورمان در عرصه بین المللی نیز اشاره کرد و افزود: هیأت مذاکره کننده کشورمان نه تنها با وحدت و اتحاد ملی باید از پشتوانه سیاسی قوی برخوردار باشد، بلکه باید از لحاظ اقتصادی نیز عقبه مناسبی را در اختیار داشته باشد تا بتواند موفق عمل کند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات