شنیده ایم با اصرار مقامات عالی رتبه دولت یازدهم از عزت الله ضرغامی، پخش مستقیم جلسه علنی مجلس در رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی انجام نگرفت تا افشاگری های نمایندگان مخالف درباره وزرای پیشنهادی انعکاس وسیع عمومی پیدا نکند.

*با پیگیری های یک عضو شورای اسلامی شهر تهران، قرار بود طی مراسمی در روز عید غدیر مجسمه محمد خاتمی در باغ موزه قصر تهران نصب شود که با مخالفت های گسترده، این مراسم لغو شد. پس از لغو این مراسم، برنامه ریزان با انتقال مجسمه خاتمی به دفتر کارش درصدد برآمدند طی مراسمی از آن رونمایی کنند که ظاهراً با روی خوش خاتمی مواجه نشده اند. وی به آنان گفته اگر این کارها رسانه ای شود چه پاسخی برای افکار عمومی خواهیم داشت؟

*در آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام که مباحثی پیرامون هدفمندی یارانه ها در ذیل اقتصاد مقاومتی مطرح شد، انتقادات شدیدی از سوی آقایان علی طیب نیا و مجید قاسمی نسبت به عملکرد اقتصادی دولت احمدی نژاد مطرح شد که احمدی نژاد برای اولین بار از هاشمی رفسنجانی وقت گرفت و در پاسخ به منتقدان با استناد به قوانین مصوب تأکید کرد با ما به التفاوت ارز آزاد و دولتی ۴۰۰ هزار بشکه نفت که سالانه حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان می شود می توان تمامی مبلغ یارانه ها را تأمین و مازاد آن را در بخش های تولیدی مصرف کرد. پیش از این مطرح شده بود که احمدی نژاد شش ماه دیگر پاسخ انتقادات را خواهد داد.

*شنیده ایم سید عزت الله ضرغامی سخنران مراسم ۱۳ آبان امسال در تهران خواهد بود. وی از دانشجویان تسخیرکننده لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ بوده است.

*تعدادی از تشکل های دانشجویی همراه با رسانه های اصولگرا درصددند مراسمی در تجلیل از حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان از شاگردان و اعضای اصلی دفتر حضرت امام (ره) ، نماینده سابق رهبری در بنیاد شهید و تولیت فعلی مسجد جمکران برگزار نمایند.

*از مهدی خبیری، محسن مهرعلیزاده، نصرالله سجادی و محمد شریعتمدار به عنوان گزینه های وزارت ورزش و جوانان نام برده می شود.

*سردبیر یک روزنامه وابسته به جریان انحرافی ماهیانه ۱۳ میلیون تومان حقوق دریافت می کرده است. نکته قابل تأمل آن است این عنصر به ظاهر عدالتخواه، تمام حقوق خود را تا پایان سال ۹۲ نیز دریافت کرده است.

*شنیده ایم اطرافیان محمدرضا عارف از مواضع کرباسچی درباره ریاست آینده مجلس توسط ناطق نوری به شدت عصبانی هستند و اعلام کرده اند: " حزب چندنفره کارگزاران حق ندارد برای جریان های اصلاح طلب تعیین تکلیف کند. کارگزارانی ها می خواهد از نجابت عارف سوء استفاده کنند. کارگزارانی ها عددی نیستند که بخواهند برای عارف تصمیم گیری کنند. عارف خواهد آمد و او رئیس مجلس آینده خواهد بود. "

*شنیده ایم در جلسه اخیر هیئت دولت به ضرغامی بابت حضور سید شمس الدین حسینی وزیر سابق اقتصاد در برنامه پایش انتقادات مختلفی شده است. برخی وزرا این را یک اقدام بی سابقه دانستند که یک مقام دولت گذشته در رسانه ملی به دفاع از عملکرد خود بپردازد. ضرغامی در پاسخ گفته این حق مسؤولان دولت سابق است که به اتهامات مطرح شده پاسخ دهند.

*شنیده ایم تابلوهای" صداقت آمریکایی" که در تهران و مشهد نصب شدند مربوط به حدود دو سال قبل است. در آن برهه، زمزمه مذاکره با آمریکا از سوی برخی مقامات دولتی مطرح شد که با مخالفت جریان های اصولگرا بلافاصله خاموش شد و نیازی به نصب آن تابلوها احساس نشد. بر این اساس گمانه هایی که این روزها مطرح شده و فردی را که ریش پرفسوری دارد محمدجواد ظریف معرفی می کنند بی اساس است.

*اطرافیان محمد خاتمی مدعی هستند وی اطلاع کاملی از جلسات و تصمیم گیری های دولت روحانی دارد. آنان مدعی هستند دو تن از وزیران روحانی هر هفته در جلسه ای خصوصی آخرین اخبار و گزارش های دولت روحانی را به محمد خاتمی ارائه می دهند. هنوز روحانی در این باره واکنشی نشان نداده است.

*در هفته گذشته ۲۰۰ تن از ائمه جمعه و جماعات استان آذربایجان غربی برای دیدار با مراجع تقلید عازم قم شدند. در دیدار این افراد با آیات عظام مکارم شیرازی و سبحانی بر لزوم مبارزه و روشنگری در برابر فعالیت گروه های وهابی و تکفیری تأکید شد.

*در جلسه اخیر اعضای انجمن حجتیه استان سمنان مقرر شد اعضای این انجمن اخذ مجوز برای تأسیس دبستان های غیر انتفاعی را در اولویت فعالیت های خود قرار بدهند. حاضران در جلسه معتقد بودند کارهای پرورشی خود را باید از مقطع دبستان جهت نهادینه شدن آموزش ها آغاز نمایند.

*به رغم برخی فضاسازی های رسانه ای مبنی بر ممنوع الخروج بودن محمد خاتمی، شنیده ایم گذرنامه وی در اختیارش بوده و خاتمی هیچ ممنوعیتی برای خارج شدن از کشور ندارد. پیش از این در رسانه ها اخباری مبنی بر محدودیت سفر خاتمی به ایتالیا و انگلیس برای دیدن فرزندانش منتشر شده بود.

*شنیده ایم در روزهای آینده تصمیمات مهمی که درباره افزایش نرخ سود سپرده های بانکی اتخاذ شده اعلام می شود. افزایش نرخ سود سپرده ها با هدف جمع آوری نقدینگی، مهار تورم، کاهش قیمت مسکن و کمک به بانک ها مصوب شده است. شنیده ایم نرخ پرداخت سود سپرده ها به حدود ۲۷ درصد خواهد رسید.

*شنیده ایم ده ها شرکت اروپایی در حال مذاکره با مقامات اقتصادی کشورمان برای سرمایه گذاری و واردات کالا به ایران هستند. گفته می شود در میان مذاکره کنندگان، چند بازرگان آمریکایی هم حضور دارند که با پوشش شرکت های اروپایی به تهران آمده اند.

*شنیده ایم با اصرار مقامات عالی رتبه دولت یازدهم از عزت الله ضرغامی، پخش مستقیم جلسه علنی مجلس در رأی اعتماد به سه وزیر پیشنهادی انجام نگرفت تا افشاگری های نمایندگان مخالف درباره وزرای پیشنهادی انعکاس وسیع عمومی پیدا نکند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات