با حضور قائم مقام وزیر کشور؛

آخرین وضعیت حادثه سراوان و تغییر استانداران کشور با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش افکارنیوز ، آخرین وضعیت حادثه سراوان و تغییر استانداران کشور با حضور قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

امیر خجسته یا اعلام این خبر افزود: تعیین استانداران کشور به عنوان بالاترین مقام اجرائی هر استان از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و لازم است تا در انتخاب ایشان دقت کافی به عمل آید.

رئیس کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور با اعلام برخی انتقادها از روند انتخاب استانداران گفت: در برخی مجامع سیاسی کشور به همکاران مجلس انتظار داشتند که در انتخاب استانداران، تسریع در کار بود و لیکن به دلیل ملاحظاتی که بوده است، این موضوع طولانی شده و مشکلاتی به وجود آمده است که امیدواریم سریعا استانهای باقی مانده تعیین تکلیف شود.

وی افزود: البته نباید سرعت را فدای دقت کرده و افراد ناتوان استفاده نمود. استانداری جایگاه بسیار مهمی است و دقت و وسواس در انتخاب آنها قابل تقدیر است.

در ادامه قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس با اشاره به حساسیت وزارت کشور در انتخاب استانداران، ملت تاخیر به وجود آمده را توجه و تاکید وزارت کشور به استفاده از نیروهای کارآمد و پرتوان مربوط دانست.

امیری در خصوص حادثه سراوان نیز با ارائه گزارش کاملی از حادثه سراوان گفت: جهت پیگیری قرار داد امنیتی با کشور پاکستان سفری به این کشور خواهیم داشت و انتظار می رود که طرف پاکستانی دقت در این خصوص داشته باشد.

گفتنی است طرح تهدید اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور از دیگر مصوبات امروز کمیسیون شوراها، امور داخلی کشور بود.

امیر خجسته بااشاره به حادثه خیز بودن کشورمان گفت: از ۴۳ حادثه طبیعی که در دنیا ثبت شده است، حداقل ۳۳ مورد از آن در کشورمان ثبت شده است که لازم است تا توجه جدی در این حوزه وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با اشاره به آسیب های قانونی موجود در خصوص سازمان مدیریت بحران کشور گفت: تنوع افراد موجود در شورای این سازمان و عدم هماهنگی میان مدیران مشکلاتی را به وجود آورده است که لازم است با بازنگری در قانون این مشکلات حل و فصل شود.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از شرایط حاکم در سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سازمان مدیریت بحران کشور که خود متولی مقابله با بحران است متاسفانه خود اکنون با بحران روبروست و لازم است تا هر چه سریعتر وضعیت بودجه و تشکیلات آن مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

با تصویب کمیسیون مقرر شد تا اجرای آزمایشی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور تا پایان سال ۹۳ تمدید شود.

امیر خجسته با اظهار تاسف از وقوع حادثه تروریستی سراوان و سفر اعضای کمیسیون جهت بررسی موضوع به سیستان و بلوچستان گفت: وقوع این حوادث به هیچ وجه عنوان قابل قبول نبوده و در بررسی های کمیسیون چنانچه تخلف یا قصوری از هر مقامی مشاهده شود، به جدیت با وی برخورد خواهد شد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور توجه ویژه ای به مناطق مرزی و پاسگاههای آن را از برنامه های آتی کمیته اطلاعات و امنیت داخلی کمیسیون برشمرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات