لاریجانی:

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با گالوست ساهاکیان گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر استفاده از مذاکرات و گفت وگوی سیاسی برای حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه تأکید داشته است.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) برگزار شد با اشاره به سابقه طولانی مناسبات دوستانه دو کشور، بر لزوم گسترش ارتباطات فیمابین تأکید کرد و اظهار داشت: توسعه مناسبات دوستانه ایران و ارمنستان علاوه بر تقویت همکاری های دوجانبه، در تأمین صلح و ثبات در منطقه نقش بسزایی خواهد داشت.

وی از آمادگی مجلس شورای اسلامی برای حمایت از روند رو به رشد ارتباطات و همکاری های دو کشور در همه زمینه ها به ویژه در عرصه پارلمانی خبر داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: توانمندی های دو کشور بسیار فراتر از حجم فعلی مراودات سیاسی و اقتصادی است که باید از آنها بهره گرفت.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر استفاده از مذاکرات و گفت وگوی سیاسی برای حل و فصل مسائل و مشکلات منطقه تأکید داشته است.

وی در این ارتباط خواستار تقویت مشورت ها و رایزنی های فیمابین دو کشور شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به عزم و اراده مسئولان ایرانی برای تقویت مناسبات دوستانه فیمابین، نسبت به گسترش ارتباطات و همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی و تجاری ابراز امیدواری کرد.

گالوست ساهاکیان رئیس گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد همکاری های دو کشور گفت: گسترش مناسبات دوستانه ایران و ارمنستان به ویژه در عرصه پارلمانی سبب تقویت همکاری ها در همه زمینه ها می شود.

وی با اشاره به تلاش گروه دوستی پارلمانی ارمنستان و ایران به منظور افزایش مراودات سیاسی و اقتصادی دو کشور، از آمادگی مجلس ارمنستان برای گسترش ارتباطات دوستانه با مجلس شورای اسلامی خبر داد.

ساهاکیان در پایان با مثبت ارزیابی کردن مذاکرات خود با مسئولان ایرانی، نسبت به تعمیق و توسعه همکاری های دو کشور ابراز امیدواری کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات