مراسم ویژه روز ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، بعد از نماز ظهر و عصر امروز (دوشنبه) با حضور تعدادی از دانشجویان، کارمندان و اساتید دانشگاه امیرکبیر در صحن این دانشگاه در کنار مزار شهدای گمنام برگزار شد.

به گزارش افکارنیوز ، در ابتدای این مراسم، روشنایی دبیر انجمن اسلامی دانشجویی این دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداخت و با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در روز گذشته گفت: مذاکره با ۱+۵ به معنای سازش و معامله نیست.

وی با بیان اینکه" ما جوانان ساده لوح نیستیم که به لبخند فریبکارانه دشمنان اعتماد کنیم" ، اظهار کرد: مادامی که آنها با ایران دشمنی می کنند ما نیز با آنها دشمنی می کنیم.

این فعال دانشجویی همچنین گفت: ما به تیم مذاکره کننده کشورمان اعتماد داریم، چراکه آنها حافظ منافع ما هستند و خطوط قرمز را می دانند.

وی همچنین با بیان اینکه" ما دانشجویان همه با وحدت، شعار مرگ بر آمریکا سر می دهیم" ، در بخش پایانی صحبت های خود افزود: ما بار دیگر حمایت محکم خود را از دولت تدبیر و امید اعلام می کنیم و بیان می داریم که ما بیداریم و تا پایان جان در راه دفاع از نظام و منافع آن خواهیم ایستاد تا این انقلاب را به صاحب اصلی اش برسانیم.

به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم اقبال شاکری - از اساتید دانشگاه امیرکبیر و رییس بسیج اساتید این دانشگاه - در جمع تجمع کنندگان اظهار کرد: ۱۳ آبان یک یوم الله بزرگ است.

وی با اشاره به حضور نظامی آمریکا در منطقه ادامه داد: شعار مرگ بر آمریکا فقط مربوط به مردم ایران نیست، بلکه یک تز جهانی است.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه" ملت ایران مرگ بر آمریکا گفته ولی آیا به کشوری حمله کرده، آیا دانشمندی را ترور کرده یا خاک کشوری را غصب کرده است؟ " تاکید کرد: ما از ارزش هایمان دفاع کرده ایم و در واقع مرگ بر آمریکا ذخیره دفاعی ماست.

شاکری در بخش دیگری از صحبت های خود خطاب به تیم مذاکره کننده گفت: قلب دانشگاهیان و مردم به زبان و رفتار شما گره خورده است. از پشتوانه و پتانسیلی که وجود دارد، استفاده کنید، محکم صحبت کرده و از حق مردم ایران دفاع کنید.

این استاد دانشگاه با اشاره به گله مندی مردم ایران از انعقاد قرارداد هایی چون گلستان و ترکمن چای از سوی برخی از سیاسیون در طول تاریخ و همچنین حمایت مردم از کسانی همچون مصدق که از حقوق مردم ایران در مجامع بین المللی قاطعانه دفاع کرده اند، گفت: ان شاءالله در جریان این مذاکرات توسط تیم مذاکره کننده با دفاعی که آنها از منافع و حق ملت ایران می کنند، حماسه سیاسی مردم تکمیل می شود و همچنان که پرچم ایران در عرصه های گوناگون از جمله ورزشی و علمی به اهتزاز درآمده در عرصه دیپلماسی نیز اینگونه خواهد شد.

وی با بیان اینکه" ما انتظار داریم در این مذاکرات از منافع ایران دفاع شود" ، خطاب به وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: آقای ظریف؛ شما در روز مذاکره بر روی ویلچر نشستید ولی اکنون بسیاری از جوانان ما هستند که سالیان سال است بر روی ویلچر و چرخ نشسته و خوابیده اند و قامت رشید آنها برنگشته است. با قدرت به پیش بروید و از منافع ایران دفاع کنید.

به گزارش ایسنا، در این مراسم اعلام شد که ۱۲ نفر از اساتید این دانشگاه در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند. در این مراسم همچنین با حضور رهایی رییس دانشگاه امیرکبیر و حجت الاسلام والمسلمین میراحمدی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در این دانشگاه، از سه تن از استادان این دانشگاه از جمله شاکری، روح الامینی و علیرضا غفوریان که در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند با اهدای حلقه گل تشکر شد.

در ادامه، شرکت کنندگان بر سر مزار شهدای گمنام حضور پیدا یافتند و ادای احترام کردند و سپس در صحن دانشگاه راهپیمایی کرده و پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش زدند.

در پایان این مراسم، ابراهیم کریمی نماینده بسیج دانشجویی به نمایندگی از سایر تشکل های مشارکت کننده در برگزاری این مراسم به قرائت بیانیه این مراسم پرداخت و سپس شرکت کنندگان در این مراسم، این بیانیه را امضا کردند.

در مراسم ظهر امروز شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، هیات من الذله، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، ما همه سرباز توایم خامنه ای گوش به فرمان توایم، دانشجو بیدار است از آمریکا بیزار است، خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند و… سر داده شد.

پرچم حزب الله و جمهوری اسلامی ایران در دست شرکت کنندگان این مراسم بود و تعدادی از آنها پلاکاردهایی با مضمون امیرکبیر یک صدا مرگ بر آمریکا، وحدت ما باعث عزت ماست، جدایی و تفرقه باعث ذلت ماست، روز ۱۳ آبان روز بی اعتمادی ما به آمریکاست، مرگ بر آمریکا و… در دست داشتند.

به گزارش ایسنا، متن بیانیه قرائت شده در این مراسم به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه کمیته دانشجویی بزرگداشت ۱۳ آبان دانشگاهیان و امت ایران اسلامی

سال روز ۱۳ آبان ماه، یادآور حوادثی است که تبعید رهبر کبیر انقلاب توسط رژیم مزدور آمریکایی طاغوت و کشتار دانش آموزان حق طلب در ایام انقلاب اسلامی توسط نیروهای سکوبگر رژیم آمریکایی طاغوت بوده است.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، دولت استکباری آمریکا همچنان بر توطئه های خود علیه ملت ایران ادامه داده و در آشوب های داخلی و کودتا علیه نظام اسلامی دخالت مستقیم داشته است تا اینکه دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، با توجه به رهنمود های رهبر فقید انقلاب، سفارت دولت توطئه گر آمریکا را اشغال کرده و اسناد جاسوسی آنها را علیه انقلاب اسلامی افشا کردند و به همین دلیل، این واقعه" انقلاب دوم" نامیده شده و سفارتخانه آمریکای جنایتکار" لانه جاسوسی" نام گرفت.

و اینک بعد از ۳۴ سال از آن حادثه، هم پیمانان آمریکا پی برده اند که سفارت آمریکا در کشورشان همان" لانه جاسوسی" است. در طی این ۳۴ سال آمریکا در مقابل عظمت جمهوری اسلامی به انواع دشمنی ها ادامه داده و از تحریم، اختلاف قومی و غصب اموال و دارایی های کشور گرفته تا جنگ تحمیلی، ساقط کردن هواپیمای مسافربری، حمایت از گروه های تروریستی و ترور دانشمندان ایرانی، خودداری نکرده است.

در این روزها که نمایندگان نظام در حال بکارگیری روشن دیپلماسی در موضوع هسته یی هستند، ما ضمن حمایت از این حرکت دیپلماتیک اعلام می داریم:

۱. با توجه به اینکه رهبر انقلاب فرمودند: " اگرچه به مذاکرات خوشبین نیستیم" ، ما دانشگاهیان امیرکبیر نیز تا زمانی که مذاکره کنندگان ایران اسلامی، براساس منافع ملی و مصلحت های کشور عمل کنند، از این فرزندان انقلاب حمایت می کنیم.

۲. تا زمانی که آمریکا حقوق ملت ایران را به رسمیت نشناسد، از گذشته توطئه آمیز خود علیه امت ایران عذرخواهی رسمی نکند و از اقدامات و سیاست های خصمانه خود علیه ایران اسلامی دست برندارد، همچنان شعار ملت ایران" مرگ بر آمریکا" خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات