نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت که قرار است وزیر کشور در مورد انتصابات غیرقانونی که برخی استانداران انجام داده اند، در کمیسیون توضیح دهد.

به گزارش افکارنیوز ، محمدجواد کولیوند اظهار کرد: برخی استانداران همچنین استاندار کرج، معاونان و مدیران کل را از بین بازنشستگان و افرادی بدون سابقه استخدامی دولت به کار گرفته اند که این رویه غیرقانونی است. انتظار از دولت تدبیر و امید دادن امید به کشور است نه این که فضای این چنینی را ایجاد کنند.

وی افزود: با توجه به رخ دادن این انتصابات غیرقانونی عزیز اکبریان، یونس اسدی و بنده نمایندگان کرج و شاهین شهر از وزیر کشور سوالی را مطرح کردیم که قرار است فردا (سه شنبه) در کمیسیون شوراها به سوالات پاسخ دهد.

نماینده مردم کرج توضیح داد: به عنوان نمونه در استان کرج استانداری که خود در آستانه بازنشستگی است معاونان و مدیران کل را به کار گرفته است که سابقه استخدامی نداشته و بدتر از آن ها بازنشسته هستند. این در حالی است که طبق قانون استخدام کشور نیروهایی که سابقه کار دولتی ندارند نباید استخدام شوند؛ مگر آن که وزارت کشور مجوز دهد که به نظر ما این مجوز نیز خلاف قانون است چون برای استخدام باید روالی همچون دادن آزمون و مصاحبه طی شود.

کولیوند با این اعتقاد که در برخی از این استخدام ها از رابطه های فامیلی به کار گرفته شده است، گفت: با وجود انجام این کار خلاف قانون بحث ما تعویض استاندار نیست بلکه تاکید ما بر این است که استاندار به عنوان مجری قانون باید قانونمدار باشد.

وی افزود: کار مجلس نظارت بر روند اجرای قانون است پس نباید این موضوع به معنای دخالت در کار دولت تعبیر شود. طبیعتا اگر استاندار یا فرمانداری کاری خلاف قانون را انجام داد باید نسبت به آن اعتراض کرده و خواستار اجرای قانون باشیم.

نائب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس همچنین به انتقادات برخی نمایندگان از وزیر کشور در مورد انتصاب برخی استانداران اشاره و اظهار کرد: وزیر کشور از نمایندگان درخواست کرد که یک سری اسامی برای انتصاب استانداران ارائه کند اما ای کاش برعکس این کار را انجام می داد. بهتر بود دولت چند گزینه به ما معرفی می کرد و می گفت یکی از آن ها را انتخاب کنید نه این که علی رغم دریافت گزینه های نمایندگان در نهایت گزینه مورد نظر خود را منصوب کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات