نایب رئیس مجلس ضمن اعلام حمایت مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکره کننده ایران گفت: ملت هم باید پشتیبان دولت باشند تا بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنیم.

به گزارش افکارنیوز از قم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد پیش از ظهر امروز در جمع تجمع کنندگان ۱۳ آبان در حرم مطهر فاطمه معصومه (س) دفاع مقدس را جلوه گاه مبارزه حق و باطل توصیف کرد و اظهار داشت: ارتش بعثی که با دلارهای نفتی اعراب و سلاح های غربی مجهز شده بود علیه انقلاب نوپای ایران هر اقدامی که می توانست انجام داد ولی حق مداری ملت ایران مانع از به هدف رسیدنشان شد.

وی افزود: وعده الهی بر آن است که هر کس طرفدار حق باشد پیروز می شود و ما عینیت این وعده را در دوران انقلاب و دفاع مقدس دیدیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقابل میان جبهه حق و باطل در ۱۳ آبان ۵۸ باز هم دیده شد، خاطرنشان کرد: در این روز دانشجویان پیرو خط امام توانستند لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر و به اعمال خیانت کارانه ایالات متحده در ایران پایان دهند؛ امروز هم آنچه به عنوان مقاومت در لبنان شناخته می شود همان تقابل حق و باطل است.

وی ادامه داد: در جریان جنگ های ۶ روزه، رژیم صهیونیستی توانست بر اعراب پیروز شود ولی همین رژیم در سال ۲۰۰۶ و زمانی که قدرتمندتر شده بود با این که همراهی دیگر کشورهای عربی را هم داشت ولی نتوانست حزب الله لبنان را شکست دهد در حالیکه ابتدا عنوان کرده بود طی یک روز به پیروزی دست خواهد یافت.

ابوترابی فرد با بیان اینکه اسرائیل در سالروز تاسیس خود شکستی سنگین را در مقابل حزب الله و جبهه حق متحمل شد، گفت: همان جوانانی که در مکتب اسلام رشد یافته بودند و از امر آیت الله العظمی خامنه ای اطاعت می کردند توانستند این رژیم جعلی و سرتا پا مسلح را شکست دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در جریان محاصره غزه و نبرد حماس با رژیم صهیونیستی و نیز در عراق باز هم تقابل حق و باطل و برتری حقیقت را شاهد بودیم به طوری که آمریکا مجبور شد به اشغال عراق پایان دهد و نیروهایش را خارج کند.

وی با اشاره به پرونده هسته ای ایران عنوان کرد: در اینجا هم آمریکا و دنیای غرب با همه توان درصدد جلوگیری از دست یافتن جمهوری اسلامی به دانش هسته ای بوده و هستند ولی امروز که دانشمندان جوان ایرانی موفق شده اند به تنهایی اورانیوم ۲۰ درصد را غنی سازی کنند درخواست مذاکره از سوی غرب مطرح شده که نشان دهنده پذیرش توان هسته ای ایران از سوی آنهاست.

ابوترابی فرد گفت: تبدیل شدن ایران اسلامی به قدرت نظامی برتر منطقه، قدرت بازدارندگی سریع و قدرتمندانه جمهوری اسلامی و نیز افزایش توان علمی و فنی ایران موجب شده است آمریکا به کرنش در مقابل ایران روی بیاورد و هسته ای شدن ما را بپذیرد.

نایب رئیس مجلس با تاکید بر اینکه هیچ ملتی نباید فریب قدرت پوشالی آمریکا را بخورد، تصریح کرد: اقتدار و سربلندی نتیجه اتکا به قدرت داخلی و ایستادگی در برابر زورگویی هاست.

وی با بیان اینکه تکیه بر درآمدهای نفتی عامل مشکلات اقتصادی کنونی است، گفت: به یقین رابطه با آمریکا هم مشکلات ما را حل نمی کند و آنچه می تواند ما را از چالش های پیش رو نجات دهد قطع وابستگی به پول نفت است.

ابوترابی فرد افزود: از دولت یازدهم می خواهیم در طرح ریزی بودجه سال آینده نقشه راه کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را پیش بینی کند تا جمهوری اسلامی در اقتصاد هم به استقلال کامل دست یابد و در این زمینه باید به سیاست های کلی که رهبر معظم انقلاب آن ها را مطرح فرموده اند، توجه کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که قرار بود در پایان برنامه پنجم هزینه های کشور رابطه ای با درآمدهای نفتی نداشته باشند، گفت: با این حال یک سال به پایان برنامه مانده و رابطه میان این ۲ مقوله به ۲ برابر افزایش یافته است.

وی در خاتمه ضمن اعلام حمایت مجلس شورای اسلامی از تیم مذاکره کننده ایران خاطرنشان کرد: ملت هم باید پشتیبان دولت باشند تا بتوانیم با کمک یکدیگر مشکلات را حل کنیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات