وزیر کشور:

وزیر کشور با بیان اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان پشتوانه قوی دولت در مذاکرات خواهد بود.

به گزارش افکارنیوز ، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در مراسم معارفه استاندار آذربایجان شرقی اظهار کرد: هر نوع پیام ما در تلاقی ۱۳ آبان و آستانه ماه محرم، پیام مقاومت است.

مقام عالی وزارت کشور، نقش وحدت و انسجام درونی در حل مسائل بین المللی کشورمان را یادآور شد و برضرورت حفظ وحدت و همدلی تاکید کرد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: اگر مردم مقاومت نکنند و از سیاست های دولت خود حمایت نکنند دولت در اجرای برنامه های خود موفق نخواهد شد و دشمن تلاش خواهد کرد موازنه سیاسی ما را به هم بزند.

وزیر کشور گفت: وقتی دولت ها عوض می شوند رویکرد و نظرها برای خدمت به مردم و از سوی خود مردم برای دولت جدید مشخص می شود و مردم برای ایجاد تغییرات جدید انتظار تغییر در سطح مدیران را دارند. این تغییرات به معنای ضعف و ناکارآمدی مدیران سابق نیست بلکه تفاوت و نوع نگاه است.

وی افزود: در سال های پیشین از افراطی گری، خشونت و تصمیمات غیر عقلانی ضربه خورده ایم.

وزیر کشور با تاکید بر لزوم کاهش مصرف در کشور، گفت: در حال حاضر در حوزه مصرف زیاده روی داریم و باید در همه امور نهضتی در استان پیاده شود و تصمیم بگیریم که میزان مصرف ۲۰ درصد کاهش یابد. همچنین باید در بحث افزایش بهره وری نیز خود را تقویت کنیم، زیرا در این حوزه به شدت ضعیف هستیم.

رحمانی فضلی در ادامه از ستادهای روحانی در استان استان آذربایجان شرقی تشکر کرد و گفت: روحانی سلام ویژه ای به مردم استان رساندند و انتظار دارند که اعضای این ستاد استاندار منصوب شده را حمایت کنند.

وی به اعتدال و انجام این امر در مدیریت کشور و استان اشاره و افزود: اعتدال در تمام موضوعات ما دخیل است و به عنوان یک روش و مشی مدنظر است و عموم مردم مسئله اعتدال را قبول دارند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه باید امر پسندیده اعتدال با جدیت در دولت عملیاتی شود افزود: ما از افراطی گری و خشونت ها لطمه خوردیم پس باید تلاش کنیم که این امر نهادینه شود و رفتار و کردار مقتدایی قطعا باید مظهر اعتدال بوده و شعار حسن روحانی را سرلوحه کار خود در استان قرار دهد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آمریکا قابل اعتماد نیست، اظهار کرد: آمریکا در ۳۴ سال گذشته با فشارها و تحریم ها و برنامه ها و محدویت های خود خواسته انقلاب را کنترل کند لذا از همه شیوه ها در این راستا بهره برده است.

وی افزود: با وجود همه اقدامات آمریکا بعد از انقلاب برای محدود کردن ایران در حال حاضر محل دعوا و درگیری بین آمریکا و ایران به مسئله انرژی هسته ای که پیشرفته ترین علم در دنیا ست رسیده است.

رحمانی فضلی تصریح کرد: اختلاف بین ایران و استکبار جهان بینی و ایدئولوژیکی است.

وزیر کشور با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب تصریح کرد: رهبری روح تازه ای در کالبد انقلاب برای مبارزه با استکبار دمید.

وی اظهار کرد: ماهیت آمریکا و عملکرد او در قبال ملت های مستضعف را نباید فراموش کرد زیر استبداد خوی آمریکاست.

وزیر کشور ادامه داد: انقلاب اسلامی موجب توجه وجدان های بیدار مردم جهان به لزوم حکومت الهی در عصر شکست هر دو تفکر شرق و غرب شده است و بزرگترین دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران همین است.

وزیر کشور با اشاره به تجربه شیوه های مختلف رفتار با آمریکا در نظام اسلامی خاطر نشان کرد: مردم دنیا متوجه پیشرفت و عزت ملت ایران شده اند.

رحمانی فضلی آمریکا را غیر قابل اعتماد خواند و اختلاف ایدئولوژیک را تنها عامل دشمنی امریکا با ایران دانست و گفت: اساس اختلاف آمریکا با ایران اسلام است.

وی حوزه درگیری اصلی را حوزه تفکر دانست و توجه به درون کشور را برگ برنده ایران در این مبارز عنوان کرد.

وزیر کشور افزود: به عنوان عضو دولت می گویم؛ حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان پشتوانه قوی دولت در مذاکرات خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات