رییس سازمان انرژی اتمی گفت: جمهوری اسلامی تا امروز پیامی جز صلح، دوستی و ظلم سیتزی برای دنیا نداشته است.

به گزارش افکارنیوز ، علی اکبر صالحی در مراسم تشیع و خاکسپاری دو تن از شهدای گمنام در سازمان انرژی اتمی با بیان این که «نشانه های خوبی در طرف مقابل (ایران و ۵+۱) در موضوع هسته یی دیده می شود» گفت که به نظر می آید کشورهای عضو گروه ۱+۵ آماده تعامل هستند و ما هم به آن ها گفتیم که در یک چارچوب عدالتخواهانه و بدون پیش شرط آماده گفت وگو هستیم.

وی با اشاره به تقارن خاکسپاری شهدای گمنام در اول محرم و همزمان با ۱۳ آبان اظهار کرد: ملت ایران استوار و محکم ایستاده است و مقاومت عقلابی که منشا عزت، حکمت و مصلحت است را در نظر داریم و هیچ گاه نسبت به منافع ملی و مصلحت کشور فروگذار نخواهیم کرد.

وی گفت: ۳۴ سال زحمت کشیده و هزینه گرانی پرداخت کرده ایم تا ثابت کنیم برای استقلال سیاسی خود هر آن چه داریم را فدا می کنیم و شهدای ما مصداق این مساله هستند.

رییس سازمان انرژی اتمی خطاب به کشورهای غربی تاکید کرد: پیش از این ملت ایران را آزمایش نکنید، این ملت مقاوم و سربلند و منسجم در مقابل هر ظلمی ایستاده است.

وی گفت: در عین حال به نظر می آید طرف مقابل ایران در موضوع هسته یی به این درک و استنباط رسیده است که دیگر فشار و ظلم به ملت ایران راه به جایی نمی برد و آماده تعامل است. ما هم به آن ها گفته ایم در یک چارچوب عدالت خواهانه بدون هیچ پیش شرطی برای برون رفت از موضوع هسته یی آماده گفت وگو هستیم.

وی تاکید کرد: نشانه های خوبی دیده می شود و امیدواریم کشورها دیگر اشتباه نکنند، اگر آمادگی و حسن نیت در طرف مقابل باشد فرایند برد برد برای دو طرف محقق می شود و می توان در پس این فرآیند یک برد برای جامعه بین الملل قائل شد که استحکام ان پی تی را شامل می شود.

صالحی اظهار کرد: به عنوان کشور داراب تکنولوژی صلح آمیز هسته یی و عضو ان پی تی علاقه مند هستیم که معاهده منع اشاعه سلاح های هسته یی دچار تزلزل نشود و در جهت صلح و ثبات و جلوگیری از توسعه سلاح های هسته یی در دنیا موثر باشد. اگر طرف مقابل به این درک رسیده باشد می توان شاهد چنین رویدادی در دنیا بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات