نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات رودخانه کارون، آلودگی هوای اهواز و باران اسیدی هفته گذشته در این شهرستان، از رییس جمهور خواست تا با حضور در استان خوزستان از نزدیک با مشکلات این استان آشنا شود و شورای راهبردی استان خوزستان را به ریاست خود تشکیل دهد.

به گزارش افکارنیوز ، سیدشکرخدا موسوی در نطق میان دستور خود در جلسه امروز (سه شنبه) مجلس با بیان اینکه مردم در سیزدهم آبان امسال هم حماسه بی بدیل دیگری خلق کردند، سفر رییس جمهور به نیویورک را مورد اشاره قرار داد و گفت: حضور ریاست جمهوری و هیات همراه در مقر سازمان ملل و دفاع از اصول خدشه ناپذیر و ثابت سیاست خارجی جمهوری اسلامی قابل تقدیر است و ما امیدواریم تلاش مسئولان سیاست خارجی کشور با رعایت اصل عزت، حکمت و مصلحت برای رفع تحریم های دشمنان به نتیجه برسد.

وی افزود: همه باید بدانند حماسه سازان ۹ دی و ۱۳ آبان با دقت، حساسیت و صبر انقلابی حوادث پیش رو را به نظاره نشستند و کوچک ترین تمرد از راهبرد تعیین شده توسط مقام معظم رهبری در عرصه تعاملات خارجی شناسنامه حیات سیاسی هر فرد، گروه و جریانی را باطل خواهد کرد زیرا دست چدنی و دستکش مخملی هنوز پابرجاست و مرعوب شدن در پی تغییر لحن آمریکایی ها حرکتی ساده لوحانه است.

این نماینده اصولگرای مجلس با بیان اینکه اعتراف رییس جمهور آمریکا به حق ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای و فتوای روشنگرانه رهبری محصول مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در برابر استکبار جهانی بوده، تصریح کرد: غربی ها بدانند از مشروطه تا انقلاب ۵۷ به یمن بیداری اسلامی ملت برومند ایران، هر دولتی که از مدار عزت، استقلال و آزادی این مرز و بوم عدول و عبور نموده لاجرم سقوط کرده پس بهتر است قدرشناس متانت و مدارای اسلامی دیپلماسی عمومی و اعتمادساز ایران اسلامی باشند.

نماینده مردم اهواز در مجلس با تاکید بر اینکه دور باطل مذاکره برای مذاکره همزمان با ادامه تحریم های شیطانی و غیرانسانی از سوی ملت ایران پذیرفته نیست، گفت: قلب خاورمیانه نبض تپنده جهان اسلام و نگین درخشان کشورهای غیرمتعهد که دید حل بسیاری از تنش ها، بحران ها و چالش های بین المللی است و معامله در غلتان با آبنبات های دیپلماتیک در دیپلماسی جمهوری اسلامی جایی ندارد. مجلس شورای اسلامی به نام عزت و شرافت ایران انقلابی، راه هرگونه کرنش، اشتباه محاسباتی و انحراف از معیار را خواهد بست.

موسوی ادامه داد: مگر می شود فتنه پرآشوب ۸۸ که ظلم آشکار به ساحت رهبری و مردم ایران بود را از حافظه تاریخی ملت ایران پاک کرد؟ این چه ظلم مضاعفی به نظام است که برخی از همین تریبون شرم دارند از فتنه نام ببرند؟ مگر می شود خیانت و بی بصیرتی محض نخبگان خاموش و همراهان غافل فتنه را از یاد برد؟ من با صدای بلند و با افتخار می گویم مجلس بیدار و انقلابی سنگر نخست دفاع از حریم ولایت و امنیت کشور و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی در ادامه گفت: از کلام هوشمندانه رییس دستگاه قضا آیت الله آملی لاریجانی قدردانی می کنم که با آگاهی کامل به حرکت خزنده دشمنان نظام اعلام کردند بساط هرگونه فتنه انگیزی را بر خواهند چید.

این نماینده اصولگرای مجلس درباره گمانه زنی ها نسبت به انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بعضی ها از هم اکنون رییس مجلس آینده را در گمانه زنی های خود مشخص کرده اند، آیا زمان آن فرا رسیده که اصولگرایان مجلس به وحدت برسند و فراکسیون واحد تشکیل دهند؟

موسوی خطاب به حسن روحانی، گفت: در روزهای آغاز به کار خود گفتید که با داس نیامدید و با کلید تدبیر آمدید، اما شواهد و قرائن موجود این گفته را تایید نمی کند، بلکه به جای داس، با کمباین در حال درو کردن برخی مدیران هستند. با کدام معیار فردی که از مجلس برای وزارت علوم رای اعتماد نمی گیرد به عنوان قائم مقام وزارت علوم منصوب می شود؟ آیا این دهن کجی به مجلس نیست؟

نماینده مردم اهواز در مجلس در بخش دیگری از نطق میان دستور امروز خود به وضعیت رودخانه کارون اشاره کرد و گفت: آیا می دانید کارون بزرگ که شریان حیاتی خوزستان است به کانالی برای دفع فاضلاب های شهری تبدیل شده و دیگر رمقی ندارد؟ این روزها مردم دیار کارون امیدوارنه در کنار ساحل این رود بیمار و بی رمق با تشکیل زنجیره های انسانی می خواهند بگویند ما از موهبت نفت و گاز محرومیم و هوای آلوده و بلای ریزگردها جانمان را به تنگ آورده اما کارون تنها دلخوشی ماست.

وی در ادامه نطق خود رییس جمهور را مورد خطاب قرار داد و تاکید کرد: آیا اطلاع دارید که شهرستان اهواز و رودخانه کارون برای دومین سال پیاپی به عنوان اولین شهر و اولین رودخانه آلوده جهان شناخته شده است و آیا می دانید در هفته گذشته پس از اولین بارندگی به علت همین آلودگی ها تعداد ۴۰۰۰ نفر از مردم خوزستان خصوصا کودکان و سالمندان راهی بیمارستان ها شده اند؟ چرا دستور فوری برای تشکیل شورای راهبردی استان خوزستان را با ریاست خود صادر نمی کنید؟

موسوی یادآور شد: هزاران سال است کارون سمفونی وحدت میلیون ها تن از مردمان ساکن در گستره زاگرس تا خلیج فارس بوده و بر اساس همه موازین زیست محیطی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی و سیاسی، طرح انتقال آب کارون نباید ارجاع شود. امروز مطالبه پرآب ترین مردم ایران از وزیر نیرو، تامین آب شرب سالم و بهداشتی است.

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس وضعیت راه ها در حوزه انتخابیه خود را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: جاده های مرگ در استان خوزستان جان هزاران شهروند بیگناه را گرفته، دولت چه برنامه ای برای راه آهن تک ریلی فرسوده و ناکارآمد خوزستان که مربوط به هفتاد سال پیش است، دارد.

وی افزود: چرا بازنشستگان فولاد با چندین ماه تاخیر حقوق دریافت می کنند و سود ۱۵۰۰ میلیارد تومانی شش ماهه این شرکت به کجا می رود؟ از وزیر بهداشت می خواهم در بودجه سال آینده ردیف های جدیدی برای احداث دو بیمارستان جدیدالتاسیس شهرستان باوی و حمیدیه ایجاد کند. از آقای رحمانی فضلی می خواهم دستور دهند هر چه سریعتر ادارات دولتی در شهرستان های تازه تاسیس کارون و حمیدیه مستقر شوند.

موسوی خطاب به رییس جمهور گفت: مردم وعده و قول شما را در کوران تبلیغات انتخاباتی مبنی بر اختصاص سه درصد ناشی از تولید نفت به خوزستان را فراموش نکرده اند و بردبارانه پیگیر تحقق این آرزو هستند. شما بارها گفته اید حقوقدانید، هر دو استانی که دین خود را به اسلام ادا کرده و بیش از یک قرن موتور محرکه اقتصاد و معیشت یک کشور است را مورد توجه قرار دهید.

وی در ادامه خواستار توجه بیشتر دولتی ها به تبعات مصاحبه های رسانه ای آنها شد و افزود: با هر مصاحبه مایوسانه ای ضمن شاد کردن دشمنان، قیمت کالاها بلافاصله افزایش می یابد از جمله مصاحبه وزیر صنعت که صراحتا اعلام می کند قیمت ها پایین نمی آید. رییس کل بانک مرکزی می گوید دلار پایین تر از ۳۰۰۰ تومان نمی آید، وزیر نیرو می گوید آماده جیره بندی آب باشید، آن هم در فصل بارندگی. وزیر نفت می گوید ما نمی توانیم خط لوله صلح را ادامه دهیم و در جای دیگر می گوید از افتتاح فازهای پارس جنوبی خبری نخواهید شنید. وزیر راه می گوید نمی توانیم مسکن مهر را ادامه دهیم، آیا این است شعار تدبیر و امید دولت یازدهم؟

نماینده مردم اهواز از حسن روحانی دعوت کرد تا در اولین فرصت با سفر به اهواز از عمق مشکلات این استان باخبر شود.

موسوی در پایان از فعالیت های روشنگرانه و فرهنگی آیت الله موسوی جزایری امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در قالب برگزاری کنگره بین المللی ولایت در خوزستان و راه اندازی شبکه ماهواره ای اهواز تشکر و قدردانی کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات