نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه رابطه با آمریکا و کاهش چالش های اقتصادی فرارو به اصلاح فرآیند اقتصاد کشور نمی انجامد گفت: قطع رابطه هزینه های کشور از درآمدهای نفتی است که موجب دستیابی به اقتصاد پویا می شود.

به گزارش افکارنیوز ، محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در صحن علنی مجلس با اشاره به اینکه ملت عزیز و بزرگوارمان با الهام از معلم صبر و پایداری، زینب کبری آموزگار تداوم عاشورا برای نسل ها و ملت ها گردیده است، گفت: دیروز در ۱۳ آبان ۹۲ ملت با گام های استوار و شعارهای برآمده از شعور، تداوم تفکر آرمان ها و شعارهای کربلا را فریاد نموده و بار دیگر با یزیدیان جهان هشدار دادند که توپ و تانک و جنگ و تحریم و تهدید نمی تواند ملت متکی بر خدای سبحان و اقتدا نموده به عاشورا را که در پرتو رهنمودهای راهگشا و عزت بخش امام و رهبر خویش گام بر می دارد از حرکت در صراط مستقیم برای تحقق آرمان های خویش باز دارد.

وی افزود: دیروز مردم بزرگوار ایران با حضور هوشمندانه خود نشان داد که راه کلیدی برون رفت از تنگناهای اقتصادی را در خودباوری و افزایش قدرت درونی نظام جستجو می کند و با ایستادگی در مسیر امام بزرگوار می تواند ایران اسلامی را در آینده ای نه چندان دور به قدرت فاخر منطقه تبدیل نماید.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تردیدی نیست که بخش قابل توجهی از مشکلات اقتصادی کشور به ویژه در حوزه معیشتی مردم ریشه در فقدان مدیریت صحیح منابع، رشد غیرمنطقی هزینه های کشور و اقتصاد رانتی وابسته به نفت دارد، تصریح کرد: مذاکرات هوشمندانه فرزندان ایران و دستگاه دیپلماسی کشور در صورت تحقق رهنمودهای رهبری در ساخت اقتصاد درونزا می تواند بر شتاب این حرکت منطقی و علمی بیافزاید.

وی ادامه داد: باید با نگاه علمی به استراتژی و راهبرد ساخت درونی قدرت و با هماهنگی کامل دولت و مجلس برای تحقق این مهم گام برداشت.

نماینده مردم تهران با طرح این سوال که کدام اقتصاددان و سیاستمداری وجود دارد که تردید می کند ریشه اساسی رشد هزینه های جاری کشور، تورم، بزرگ شدن غیرمنطقی دولت، بدهی های انباشته شده بخش خصوصی و دولتی به بانک ها و رشد نقدینگی همه در دولت رانتی و ثروت هنگفت به دست آمده است، عنوان کرد: در ادبیات اقتصادی معاصر این مساله، مساله اساسی است که طلای سیاه و گوهر پرارزش نفت و گاز خالق مصیبت است یا موهبت؛ باید درآمدهای ناشی از فروش نفت، ایجاد ثروت، رشد نرخ اشتغال و اقتصاد و نیز افزایش درآمد سرانه و رفاه مردم شود.

ابوترابی فرد گفت: تهدیدات اقتصادی غرب راه را برای خلق یک فرصت طلایی برای تبدیل ریل حرکت اقتصاد کشور فرآهم آورده است.

وی ادامه داد: رابطه با آمریکا و کاهش چالش های اقتصادی فرارو به اصلاح فرآیند اقتصادی کشور نمی انجامد، قطع رابطه هزینه های کشور با درآمدهای نفتی است که موجب دستیابی به اقتصاد پویا می شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با حمایت از دستگاه دیپلماسی پویای کشور از دولت درخواست داریم که با ارایه نقشه راه درست در سال های پایانی برنامه پنجم توسعه بستر مناسب همکاری دولت و مجلس را برای کاهش و قطع رابطه جاری از منابع حاصل از فروش نفت را در بوجه ۹۳ فراهم آورد خاطرنشان کرد: همکاران من در خانه ملت آماده اند که در این راه دست دولت را بفشارند و در مسیر حرکت پرشتاب کشور برای رسیدن به اقتصاد پویا گام بردارند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات