یادداشت/بیژن مقدم

اگر در گذشته های دور باید در کتاب ها دنبال استدلال های فقهی و علمی اثبات «ولایت فقیه» می گشتیم امروز حجت های قوی تری برای چنین مفهوم و جایگاهی در دست داریم و سخنان رهبر معظم انقلاب در روز گذشته، یکی از برترین حجت هاست.

اگر در گذشته های دور باید در کتاب ها دنبال استدلال های فقهی و علمی اثبات «ولایت فقیه» می گشتیم یا در مقابل برخی کژاندیشان به سخنان محکم امام در این باره تمسک می جستیم، امروز حجت های قوی تری برای چنین مفهوم و جایگاهی در دست داریم و سخنان رهبر معظم انقلاب در روز گذشته، یکی از برترین حجت هاست.

۱۳ آبان امسال مسیری دوگانه در پیش پای ملت ایران و مسئولان قرار گرفت، از یک سو دیپلماسی کشور در مسیر کاهش تنش ها و مذاکرات هسته ای و غیرهسته ای گام برمی دارد.

از سوی دیگر نه تنها نشانه های محکمی برای کاهش دشمنی های آمریکا نداریم که برخی از آنان در اظهاراتی شرارت آمیز، به ملت ایران اهانت می کنند و گروهی در این دوراهی می مانند که یک مرگ بر آمریکا بگویند یا در تجمع تبیین جنایت های آمریکا شرکت کنند یا نه؟

برخی با این پرسش مواجه می شوند که آیا برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان در تضاد با مسیر مذاکرات فعلی است؟ یا برعکس می تواند پشتوانه ای مردمی برای دولتمردان ما باشد؟

آیا با حل مساله هسته ای همه مسائل ما با آمریکا حل می شود؟ یا آنها با هویت و اقتدار این نظام و ملت مشکل دارند؟ و آیا رابطه با آمریکا یعنی حل همه مشکلات اقتصادی، اجتماعی و… داخلی؟

سخنان رهبر انقلاب، پاسخی روشن بود به همه این پرسش ها؛ رهنمودهایی که می تواند مانع افراط و تفریط ها در میان گرایش های مختلف سیاسی و رسانه ای کشور باشد. قطب نمایی برای حرکت دقیق در خط مشی ترسیمی نظام در آزمون پیش رو.

این سخنان سرشار از منطق، صراحت و شجاعت است که می تواند ملت های چشم دوخته به ایران انقلابی را امیدوار و بیدار نگه دارد.

علاوه بر آن دولت بزرگ ترین سرمایه، اعتبار و پشتوانه را در بیانات دیروز با خود به همراه خواهد داشت، به شرط آن که همان قدر که به حمایت ها توجه می کنند، به هشدارهای ظریف و البته صریح نیز توجه داشته باشند.

با قطب نمای دقیقی که در پیش رو داریم، نه دشمنی ها را فراموش می کنیم، نه از آزمودن راه ها و تجربه های جدید واهمه ای به خود راه می دهیم. نه دست روی دست می گذاریم و دلخوش به لبخندهای فریبکارانه طرف، نه لحظه ای از حمایت و اعتماد خود به سربازان خط مقدم نبرد دیپلماتیک کشورمان می کاهیم.

با همین قطب نماست که امروز با شرکت در راهپیمایی ۱۳ آبان با گام ها و شعارهایمان پشتوانه ای برای پیشبرد اهداف دولتمردان معتمد خود فراهم می سازیم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات