گفت: اعتقادی ندارم وزارت کشور سهمیه اصولگراها بوده چرا که آقای رحمانی فضلی از دهه ۶۰ تاکنون همکار آقای روحانی به شمار می رود.

به گزارش افکارنیوز ، علی زاکانی در یاسوج و در نشست حاشیه دانشجویی با دانشجویان دانشگاه یاسوج در پاسخ به این سؤال که در صورت عدم کارآمدی استانداران تا چه اندازه نمایندگان مجلس به عنوان مشاور در این خصوص مقصر شناخته می شوند، اظهار کرد: من به عنوان یک نماینده مجلس هیچ گاه به خود اجازه ندادم که در مسائل اجرایی دخالت کنم.

زاکانی افزود: البته نمایندگان مشورت داده اند و اگر موفقیت و یا خدای ناکرده شکستی حاصل شود مسئولیت آن برعهده خود مسئولانی است که مشورت خواسته اند چرا که می توانستند در این زمینه شخصاً عمل کرده و از کسی مشورت نگیرند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه و در پاسخ به این سؤال که چرا وزیر کشوری که منتسب به اصولگرایی است و تنها از یک جریان سیاسی استاندار انتخاب می کند، تصریح کرد: اعتقادی ندارم که این وزارتخانه سهمیه اصولگراها بوده چرا که آقای رحمانی فضلی از دهه ۶۰ تاکنون دوست و همکار آقای روحانی به شمار می رود و بر همین اساس اقدام به انتخاب استانداران می کند.

زاکانی با بیان این مطلب که انتخاب برخی از استانداران جای سؤال است، افزود: از باب تندروی و کارآمدی انتخاب و انتصاب برخی از آنها سؤال برانگیز است هرچند که تعدادی از آنها نیز جزو نیروهای معتدل و کارآمد هستند.

این نماینده مجلس از نشست خود و تعدادی دیگر از نمایندگان با وزیر علوم و قول همکاری به فرجی دانا سخن به میان آورد و بیان کرد: سه سؤال در این نشست از وی پرسیدیم که یکی از آنها در خصوص نگاه به دانشگاه به عنوان کارخانه انسان سازی بود و وی قول داد دانشگاه را در مسیر اصلی و فارغ از حواشی مدیریت کند.

زاکانی در ادامه گفت: اما با انتصاب های اخیر در وزارت علوم افق بازگشت به مسیر تندروی های گذشته احساس می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات