رئیس مجلس در پیامی درگذشت حبیب الله عسگراولادی را تسلیت گفت.

به گزارش افکارنیوز ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت حبیب الله عسگراولادی را تسلیت گفت.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت یار دیرین انقلاب، حضرت امام و مقام معظم رهبری، مرحوم حاج حبیب الله عسگراولادی دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری موجب تاسف و تاثر فراوان گردید.

مرحوم حبیب الله عسگراولادی از مجاهدان خستگی ناپذیر و از چهره های موثر در پیروزی انقلاب اسلامی بودند که سابقه بیش از ۵۰ سال مبارزه حکایت از ارائه قوی و اعتقاد ژرف ایشان به استقرار نظام جمهوری اسلامی بود.

آن مرحوم از بنیانگذاران هیئت موتلفه اسلامی در پیش از انقلاب بودند که اقدامات ایشان و سایر دوستانش در موتلفه نقش زیادی در مبارزات علیه رژیم ستمشاهی داشت.

ایشان همچنین در وحدت بخشی نیروهای انقلاب نقش فراوانی داشته و پس از پیروزی انقلاب نیز در سنگرهای متعدد از جمله نمایندگی مجلس شورای اسلامی، تصدی وزارت در د ولت های مختلف، تاسیس کمیته امداد حضرت امام و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام با حکم حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، خدمات فراوانی را به نظام عرضه داشتند.

این چهره سیاسی و مذهبی همواره در راه خدمت به مردم از هیچ سعی و کوششی فروگذار نکردند و با اتخاذ مواضع صریح و روشن از ارزش های نظام و انقلاب دفاع کردند و تا آخرین لحظات عمر خویش در خدمت مردم و به ویژه محرومان و مستضعفان بودند.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تسلیت ضایعه درگذشت حاج حبیب الله عسگراولادی به پیشگاه مقام معظم رهبری، ملت شریف ایران و خانواده محترمشان، برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی

انتهای پیام/
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات