نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه یکشنبه هفته آینده از وزیر اطلاعات دعوت خواهیم کرد تا با حضور در کمیسیون درباره نتیجه استعلام توفیقی و میلی منفرد پاسخ دهد، گفت: این کمیسیون معتقد است در بدنه وزارت علوم خلافی صورت گرفته بنابراین از وزیر اطلاعات می خواهیم تا نسبت به شبهات کاری این افراد پاسخگو باشد.

به گزارش افکارنیوز ، جبار کوچکی نژاد در مورد خبرهای منتشر شده مبنی بر احتمال استیضاح وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: این کمیسیون امروز سه شنبه (۱۴ آبان) از فرجی دانا دعوت کرده تا در این جلسه حضور یابد و پاسخگوی سوالات نمایندگان باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث دانشجویان ستاره دار از جمله موضوعاتی است که باید وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به آن پاسخگو باشد، ادامه داد: اینکه دانشجویان ستاره دار چند نفر و در قالب چه گروه هایی هستند و با توجه به اینکه نباید در دانشگاه ادامه تحصیل می کردند لازم است توضیحاتی در خصوص ورود آنها به مراکز آموزش عالی ارایه شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری انتصابات در بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به خانه ملت گفت: فرجی دانا قبل از رای اعتماد از مجلس با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات اعلام کرد که اعتدال را رعایت کند و از نیروهایی استفاده کند که دارای پرونده هایی در زمان کوی دانشگاه و حوادث سال ۸۸ نداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه یکشنبه هفته آینده (۱۹ آبان) به صورت اضطراری از وزیر اطلاعات دعوت می کنیم تا در کمیسیون آموزش و تحقیقات حضور یابد، افزود: بدون شک از وزیر اطلاعات سوال خواهیم کرد که وضعیت استعلام توفیقی و میلی منفرد چگونه است آیا به درستی استعلام انجام شده است یا خیر؛ و اینکه نظر صریح این وزارتخانه نسبت به شبهات به وجود آمده در مورد این افراد چیست.

کوچی نژاد یادآور شد: در حال حاضر دیدگاه مجلس آن است که وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خلاف عمل کرده و اعتدال ها رعایت نشده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعلا ضرورتی نسبت به مطرح شدن بحث استیضاح فرجی دانا وجود ندارد، گفت: به طور حتم استیضاح، آخرین اهرم بازدارنده است که کمیسیون از آن استفاده خواهد کرد و امید است وزیر علوم اشتباه در انتصاب های خود را بپذیرد و آن را تعدیل کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات