قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور گفت: ما از کشور دوست و برادر پاکستان می خواهیم اجازه ندهد که عوامل تروریسم بین المللی از خاک آنها علیه کشور ما استفاده کند.

به گزارش افکارنیوز ، حسینعلی امیری قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور درباره آخرین اخبار از حادثه سراوان اظهارداشت: اتفاقی که هفته گذشته در سراوان به وجود آمد در راستای اقدامات تروریسم بین المللی بود و قطعاً دست آمریکا و اسرائیل در این حادثه کاملاً محرز است.

قائم مقام وزارت کشور تصریح کرد: این حادثه هم در شورای تأمین استان و هم در شورای امنیت ملی کشور در حال بررسی است؛ ضمن اینکه وزیر کشور نمایندگانی برای دلجویی از خانواده شهدا این حادثه به زادگاه این شهدا اعزام کرده است.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی تصمیمات مقتضی و راه کارهای مناسب اتخاذ شده است، گفت: ما از کشور دوست و برادر پاکستان می خواهیم اجازه ندهد که عوامل تروریسم بین المللی از خاک آنها علیه کشور ما استفاده کند.

امیری یادآورشد: ما یک موافقتنامه همکاری امنیتی بین کشور ایران و پاکستان در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح رسیدگی داشتیم که در کمیسیون مذکور تصویب نهایی شده و الآن برای رسیدگی در صحن علنی مجلس در نوبت است.

سخنگوی وزارت کشور تأکید کرد: از هیئت رئیسه مجلس تقاضا کردیم که این موافقت نامه به لحاظ ضرورت خارج از نوبت در صحن علنی مجلس مطرح شود؛ تصویب این موافقتنامه تعهدات حقوقی را برای کشور همسایه ایجاد می کند که به نظر ما در جلوگیری از اینگونه اتفاقات می تواند مؤثر باشد.

وی اضافه کرد: دستگاه های مختلف مرتبط با مرز در حوزه وظیفه خودشان اقداماتی را به عمل آوردند؛ وزارت خارجه اقدامات دیپلماسی امنیتی خوبی را انجام داد.

امیری در پایان خاطرنشان کرد: وزیر کشور هم برای دستگاه های بخشی و هم برای مراجع فرا بخشی، دستورات و پیشنهاداتی داشت که در اولین جلسه بعد از این حادثه در هیئت دولت مطرح کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات