روحانی در دیدار با سفیر جدید واتیکان:

رئیس جمهور گفت: افراط گرایی و تروریسم را به عنوان دشمن مشترک می شناسیم و همچنین فاصله بخشی از جامعه انسانی از معنویت و خدا را به عنوان یک معضل برای دو آیین اسلام و مسیحیت می دانیم.

به گزارش افکارنیوز ، لئوبوکاردی، سفیر جدید واتیکان در تهران صبح امروز (دوشنبه) با حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهور دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

روحانی در این دیدار با بیان اینکه همواره بین جمهوری اسلامی ایران و واتیکان روابط بسیار خوبی بوده است، تأکید کرد: ایران علاقمند است که هم روابط فرهنگی و دینی و هم روابط سیاسی فی مابین دو کشور روزبه روز توسعه پیدا کند.

رییس جمهور گفت: جامعه مسیحیانی که در کشور ما زندگی می کنند همواره یک روابط صمیمی بین آنها و مسلمانان وجود داشته و دارد.

روحانی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به دیالوگ بین اسلام و مسیحیت است، تصریح کرد: ما نیاز داریم که از اعتقادات و فرهنگ یکدیگر آگاهی عمیق تری داشته باشیم و امروزه بسیاری از فاصله ها و تخاصم ها ریشه در جهل و ناآشنایی به فرهنگ یکدیگر دارد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه ما امروز اهداف و دشمنان مشترک داریم، خاطر نشان کرد: افراط گرایی و تروریسم را به عنوان دشمن مشترک می شناسیم و همچنین فاصله بخشی از جامعه انسانی از معنویت و خدا را به عنوان یک معضل برای دو آیین می دانیم.

روحانی در ادامه به برخی از مشکلات و معضلات کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه و لبنان اشاره کرد و گفت: زمانی که مشکل و گرفتاری در این کشورها پیش می آید، پیروان همه ادیان در رنج و مشکلات قرار می گیرند.

رییس جمهور در پایان اظهار امیدواری کرد که دوران مأموریت جدید سفیر واتیکان در تهران شاهد شکوفایی هر چه بیشتر روابط دو جانبه باشیم.

لئوبوکاردی سفیر جدید واتیکان در تهران نیز در این دیدار با ابلاغ بهترین سلام های گرم پاپ به دولت و ملت ایران اظهار داشت: پاپ معتقد است که در گفت وگو و دیالوگ باید همیشه باز باشد تا کشورها براساس احترام متقابل با یکدیگر همکاری کنند.

وی گفت: واتیکان تحولات سیاسی جدیدی که توسط رییس جمهوری اسلامی ایران در دنیا ایجاد شده است به عنوان یک امر بسیار مهم تلقی می کند.

سفیر جدید واتیکان از نقش جمهوری اسلامی ایران در معادلات جهانی از جمله صلح و ثبات منطقه ای و مبارزه با تروریزم و افراط گرایی ابراز خرسندی کرد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات