قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: معتقدم دولت آقای روحانی پایان اصلاح طلبی است و تندروی های فعلی اصلاح طلبان نیز سرعت رسیدن به انتها را تسریع خواهد کرد.

به گزارش ا فکارنیوز ، اسدالله بادامچیان امروز با بیان اینکه رئیس جمهور اصلاح طلب نیست بلکه اصولگرایی با منش خاص خود است، اظهار داشت: دکتر روحانی، فقیهی با کسوت روحانی و سوابق مشخص و روشن است و همان طور که در زمان تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفتم اصلاح طلبان به خاطر اینکه کسی را نداشتند که به میدان بیاورند به وی پیوستند.

بادامچیان افزود: در ادامه راه نیز برخی از اصلاح طلبان بیان می کنند که یکی از چهره های تند را به میدان بیاوریم که مصداق «ولو بلغ ما بلغ» است، بعضی از تحریم انتخابات می گویند و دیگرانی از آنان همراهی با اصولگرای مداراگر را همچنان کارساز می دانند.

وی اضافه کرد: اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری دیدند اگر عارف بماند ۱.۵ میلیون رای می آورد و بنابراین به سراغ اصولگرایی که می گفت ما اعتدالی هستیم، رفتند.

این عضو حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: رای آوردن روحانی نیز هزار دلیل دارد که اصلاح طلبان اگر رای داشتند هرگز روحانی را بر عارف ترجیح نمی دادند و حتی عارف را نیز نمی آوردند که خود آنها وی را محافظه کار اصلاح طلب می دانستند.

بادامچیان خاطرنشان کرد: بنده به طور کامل سیاست آقای روحانی را نمی دانم که آیا با چینش برخی اصلاح طلبان برای مذاکره کنندگان غربی در باغ سبز نشان می دهد یا دارد آخرین مهلت را برای بازگشت این افراد به نظام فراهم می کند.

وی بیان کرد: اصلاح طلبان به این نتیجه رسیده اند که روحانی اصلاح طلب نیست و از این رو برخی از آنان روحانی را پل گذر می دانند که آنها را به دوره بعد می رساند.

بادامچیان ابراز داشت: اصلاح طلبان اگر از آن کارهای تند اصلاح طلبی دست بردارند و آدم هایی معتدل و آرام شوند که دیگر اصلاح طلب محسوب نمی شوند و اگر بخواهند اصلاح طلب بمانند و مسائل اصلاح طلبی از روشنفکر مآبی و سکولاریسم را دنبال کنند با رئیس جمهور نمی خوانند و آقای روحانی از این سنخ نیست.

روحانی بار اصلاح طلبان را بر دوش نخواهد کشید

این فعال سیاسی در ادامه گفت: اصلاح طلبان با خاتمی یکی بودند اما با روحانی یکی نیستند و سیاست کشور نیز به این طریق پیش نرفته و مشکلات حل نمی شود.

وی همچنین ابراز داشت: اصلاح طلبان اگر بخواهند و بتوانند با دولت همراه شوند تمام مشکلات بر سرشان می ریزد و گناه آن نیز متوجه شان می شود و خواهند گفت که بر سر کار آمدند و رئیس جمهور نیز به آنان میدان داد و کاری از پیش نبردند.

بادامچیان با اشاره به انتخاب های معدود روحانی از مهره های مورد نظر اصلاح طلبان، افزود: رئیس جمهور فرد زرنگی است و اگر ببیند اصلاح طلبان مشکل ایجاد کرده اند و مشکلات کشور با وجود این ها حل نمی شود حاضر نخواهد شد آنان را بر دوش بگیرد و خود را از بار اصلاح طلبان راحت می کند.

وی تصریح کرد: با این مقدمات من معتقدم دولت آقای روحانی پایان اصلاح طلبی است و تندروی های فعلی اصلاح طلبان نیز سرعت رسیدن به انتها را تسریع خواهد کرد.

زیباکلام در نامه به رئیس جمهور بی ادبی کرد

بادامچیان در مورد این تندروی ها از نامه صادق زیبا کلام به رئیس جمهور مثال زد که خواستار عدم برگزاری راهپیمایی ۱۳ آبان و حذف شعار «مرگ بر آمریکا» شده است.

وی ادامه داد: زیباکلام در نوشته خود از سر لج یا عصبانیت مرتبط با موضوعی دیگر، اصطلاح «شما و وزرای دولت فخیمه» را به کار برده که بی ادبانه و توهین آمیز است.

بادامچیان در ادامه ابراز داشت: صد البته نتیجه این نامه نگاری ها و نگاشتن ها حضور پر شورتر مردم در راهپیمایی و فریاد محکم تر «مرگ بر آمریکا» بود.

وی تصریح کرد: این نوع تندروی ها هم دولت آقای روحانی و هم خود آنان را دچار مشکل خواهد کرد.

روحانی تابع بی چون و چرای هاشمی نیست

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در این گفت و گو بیان کرد: شخص آیت الله هاشمی رفسنجانی را این گونه نمی بینم که بخواهد به جای دکتر روحانی بار مسئولیت دولت را بر دوش بکشد چراکه روحیه اش این نیست.

وی افزود: از سویی دکتر روحانی رئیس جمهور است و این گونه نیست که تابع آیت الله هاشمی رفسنجانی باشد.

بادامچیان اضافه کرد: نه آقای هاشمی می خواهد روحانی رئیس جمهور بی اختیار باشد نه خود ایشان می تواند چنین موضوعی را بپذیرد بنابراین من این تحلیل ها را واقعی نمی یابم.

وی ادامه داد: آقای هاشمی و آقای روحانی با یکدیگر رفاقت دارند و ممکن است نظرات را برای یکدیگر شرح دهند اما بیان اینکه پشت پرده هاشمی قرار دارد، نسبت به دولت آقای روحانی اجحاف است.

منتسبان به امام مراقب اهداف دشمن باشند

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در مورد بیان خاطره ای از آقای هاشمی در مورد حضرت امام (ره) گفت: دفتر آقای هاشمی بیان کرد که آنچه بیان شده خاطره بوده و بیان آن در زمان فعلی مناسب نبوده است.

وی افزود: برخی مایل هستند با آقای هاشمی بجنگند اما ما این طرز فکر را نداریم و معتقد هستیم هر کس مواضع خود را دارد.

بادامچیان اضافه کرد: احترام کسانی که در انقلاب سابقه دارند واجب و لازم است به ویژه که ایشان منصوب ولی امر در مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

وی تصریح کرد: صحیح نیست که شخصیت های نظام مورد تهاجم قرار گیرند چنانکه آقای احمدی نژاد هشت سال با رای مردم رئیس جمهور بود و اینکه برخی فرصت را برای کوبیدن وی غنیمت شمارده اند نادرست است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: بحث هایی که خانم زهرا اشراقی مطرح کرد که می خواهم انقلاب رنگ راه بیاندازم و… حرف های بسیار بدی بود و ایشان بسیار اشتباه کرد.

وی ابراز داشت: تشیع شخصیت زده نیست چنانکه همسر پیامبر مانند نوح یا لوط مورد قبول نیست اما زن فرعون می تواند مقبول درگاه باشد.

بادامچیان در این زمینه مثال های بیشتری ذکر و خاطرنشان کرد: پسر امام دهم که عموی امام زمان (عج) و برادر امام معصوم است کذاب شناخته شد یا قائم مقام رهبری زمانی از خط ارزش ها خارج شد به آنجا رسید که دیدیم.

این فعال سیاسی یادآور شد: حالا اگر برای این خانم تریبونی باز شد نباید گمان کند این به جایگاه خود وی مرتبط است بلکه آنان می خواهند نسبت به بیت امام آسیب وارد کنند و از عکس ها و اظهارات نامناسب او استفاده ابزاری می کنند.

بادامچیان با بیان اینکه افراد می توانند نظرات خود را متین و معقول بیان کنند، ادامه داد: دختر خانم دیگر منتسب به بیت امام نیز که بحث دیگری را مطرح و بعد عذرخواهی کرد و نباید آن را ادامه دهیم و هدف تنها تذکر اشتباه بود چرا که اشتباه منتسبان به ولایت و امامت آسیب مضاعف دارد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات