یک عضو کمیسیون آموزش

علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان با اشاره به انتقاد نمایندگان از انتصابات اخیر رضا فرجی دانا تاکید کرد که نمایندگان از توضیحات وزیر علوم در مورد این انتصابات قانع نشدند.

به گزارش افکارنیوز ، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات  درباره جزئیات جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسه سؤالاتی مبنی بر اینکه چرا برخی از افراد فعال در فتنه در وزارت علوم منصوب شدند؟ انتصاب افرادی که مجلس به آنها رای اعتماد نداده است، آیا توهین به مجلس نیست، از آقای فرجی دانا وزیر علوم پرسیده شد.

وی اضافه کرد: البته نمایندگان سؤالات دیگری مبنی بر اینکه ابهامی وجود دارد که برخی به دنبال شکستن قبح فتنه در کشورند. آیا شما چنین رویکردی دارید؟ آیا تمامی مدیران وزارت علوم ناکارآمد بودند که همه آنها برکنار شدند؟ آیا استعلامات وزارت اطلاعات درباره افراد به شما رسیده بود؟ پرسیدند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آقای وزیر پس از سؤال نمایندگان توضیحاتی ارائه کردند که نمایندگان از اظهارات وزیر قانع نشدند؛ نمایندگان این مباحث را پیگیری کرده و در صورت نیاز از ابزارهای قانونی خود یعنی سؤال در صحن یا استیضاح استفاده خواهند کرد.

سلیمی اضافه کرد: آقای وزیر در جلسه گفتند میزان حال فعلی افراد است اما نمایندگان تاکید داشتند که افراد منصوب شده از سوی شما از فتنه اعلام برائت نکرده اند؛ البته آقای فرجی دانا اعلام کردند که به افراد منصوب شده از سوی خود ایمان دارند و نمایندگان این سؤال را پرسیدند که آیا برخی از این افراد شبهاتی در کارنامه خود ندارند؟

وی در پایان اعلام کرد که قرار است از وزیر اطلاعات برای حضور در جلسه یکشنبه هفته آینده کمیسیون آموزش دعوت به عمل آید تا وی با حضور درجمع اعضا درباره استعلامات پاسخگو باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات