نقوی حسینی خبر داد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی از ارسال موضوع رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات به شورای عالی امنیت ملی خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسه امروز این کمیسیون گفت: در جلسه امروز بنا بود که آقای رحمانی فضلی وزیر کشور به منظور پاسخگویی به سوال چند نماینده حضور یابد، ولی به علت سفر وزیر کشور، امکان حضور وی فراهم نشد.

وی ادامه داد: رئیس کمیسیون ابتدا فرارسیدن ماه محرم و همچنین درگذشت تاسف بار یار امام خمینی (ره) و رهبری در طول تاریخ انقلاب اسلامی محروم حبیب الله عسگراولادی را تسلیت گفت و اعضا جهت شادی روح آن مرحوم فاتحه ای قرائت کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه اظهارداشت: همچنین در این جلسه پس از بررسی موضوع مربوط به استان های هرمزگان و فارس، مصوب شد که کمیته ای با عضویت آقایان منصور حقیقت پور، عوض حیدرپور، احمد شوهانی و حجت الله سوری به منطقه اعزام شود و ضمن بررسی صحنه، پیشنهاد لازم را جهت تصمیم گیری به کمیسیون ارائه کند.

نقوی حسینی تصریح کرد: در ادامه جلسه نیز موضوع نامه در خواست تعدادی از نمایندگان از کمیسیون مبنی بر نظر این کمیسیون در مورد رفع تبعیض تحصیل فرزندان مقامات و سایر افراد جامعه خارج از کشور مطرح شد. موضوع از این قرار است که تحصیل فرزندان مقامات خارج از کشور (انگلیس) ممنوع است و برخی براساس اصل سوم قانون اساسی چنین ممنوعیتی را تبعیض آشکار می دانند. پس از سخنان موافق و مخالف، در نهایت مصوب شد که درخواست مذکور به شورای عالی امنیت ملی ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع بعدی جلسه تعیین سطح سوالات محمدجواد کریمی قدوسی و حسینعلی شهریاری بود که کمیسیون سوالات مذکور را ملی تشخیص داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ادامه داد: در ادامه جلسه محسنی ثانی گزارشی از سفر خود به آفریقای جنوبی و ترکیه ارائه کرد که وی با اشاره به زمینه های بسیار خوب همکاری ایران و آفریقای جنوبی گفت که تفاهم نامه ای بین دو کشور امضا شد که زمینه های مذکور را عملیاتی کنند. همچنین در سفر به ترکیه ملاقات های بسیار خوبی با مقامات این کشور صورت گرفت و گفت وگوهای مفیدی نیز انجام شد. به ویژه همکاری دو کشور در جهت حل بحران سوریه و مصر.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات